Aktualitet

E premte, 9 Qershor, 2023
E premte, 9 Qershor, 2023

Aktualitet

Bursat europiane po nisin të marrin sërish ‘frymë’

Sipas shifrave të fundit të publikuara, të...

Riatdhesimi i shqiptarëve/ Ja datat e fluturimeve nga Gjermania, Anglia e Franca

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar kalendarin e...

Spanjë/ Mjeku shqiptar Kita Sallabanda: 70% e të prekurve nga 30 deri në 60 vjeç

Vdekshmëria 10,5% në kushte të zakonshme do të ishte...

Nevojitet një paketë fiskale, 4 kërkesat specifike të Konfindustrisë

Konfindustria kërkon që qeveria të lançojë një paketë fiskale...

Inva Mula dhe Elhaida Dani Mesazh sensibilizues për Shkodrën

Dy shqiptaret e njohura në skenën ndërkombëtare...

SHBA/ Psikologia shqiptare: Rëndësia e shëndetit mendor të fëmijëve në karantinë

Aleanca Kulturore Shqiptaro-Amerikane është një organizatë e...

Mjekja shqiptare:Në Izrael s’mund të largohesh më shumë se 100 metra nga shtëpia

Mjekja shqiptare në Izrael Jusinga Mashah thotë se në...

“Në Gjermani nuk ka panik”, mjeku shqiptar veçon këshillat që bëjnë diferencën,

Mjeku shqiptar, i specializuar për sëmundjet e brendshme Dr.Krisid...

Shqiptari dhuron mbi 500 maska mbrojtëse spitalit në Kanada

Sa më e gjatë po bëhet koha e vazhdimësisë...

Bursat europiane po nisin të marrin sërish ‘frymë’

Sipas shifrave të fundit të publikuara, të...

Riatdhesimi i shqiptarëve/ Ja datat e fluturimeve nga Gjermania, Anglia e Franca

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar kalendarin e...

Spanjë/ Mjeku shqiptar Kita Sallabanda: 70% e të prekurve nga 30 deri në 60 vjeç

Vdekshmëria 10,5% në kushte të zakonshme do të ishte...

Nevojitet një paketë fiskale, 4 kërkesat specifike të Konfindustrisë

Konfindustria kërkon që qeveria të lançojë një paketë fiskale...

Inva Mula dhe Elhaida Dani Mesazh sensibilizues për Shkodrën

Dy shqiptaret e njohura në skenën ndërkombëtare...

SHBA/ Psikologia shqiptare: Rëndësia e shëndetit mendor të fëmijëve në karantinë

Aleanca Kulturore Shqiptaro-Amerikane është një organizatë e...

Mjekja shqiptare:Në Izrael s’mund të largohesh më shumë se 100 metra nga shtëpia

Mjekja shqiptare në Izrael Jusinga Mashah thotë se në...

“Në Gjermani nuk ka panik”, mjeku shqiptar veçon këshillat që bëjnë diferencën,

Mjeku shqiptar, i specializuar për sëmundjet e brendshme Dr.Krisid...

Shqiptari dhuron mbi 500 maska mbrojtëse spitalit në Kanada

Sa më e gjatë po bëhet koha e vazhdimësisë...

Të fundit

Napoli kryeqyteti i arbëreshëve

Dikush ka thënë që Napoli është nga ato qytete që kalon nga 1 deri tek 10 pa kaluar nga 0 deri 9. Për të...

Çmim i parë për poeten Irma Kurti në SHBA

Një tjetër vlerësim për krijimtarinë e poetes shqiptare Irma Kurti, e cila vlerësohet me çmim të parë në Amerikë në konkursin letrar “Poetry Thymes...

Shkolla “Gjuha Jonë”  në Philadelphia kremton mbylljen e vitit mësimor

4 Qershori 2023 nuk mund të konsiderohej për gjithë komunitetin shqiptar të Filadelfias thjesht si Dita e mbylljes së vitit mësimor 2022-2023 në shkollën...

Je në Prishtinë? Mos e humb prezantimin e Abetares Mbarëkombëtare

Me moton “Libri triumfon” ditën e djeshme është çelur edicioni i 23-të i Panairit të Librit në Prishtinë . Një aktivitet ku është paralajmëruar të...

Takim me kryesinë e “Shkollës Shqipe” në Zvicër

Në prag të përfundimit të vitit shkollor 2022/2023, të mësimit shqip në Zvicër  sot  në mjediset e Ambasadës së Shqipërisë u organizua një takim...