Biznes

E diel, 23 Qershor, 2024
E diel, 23 Qershor, 2024

Biznes

Biznesit të vogël i hiqet TVSH-ja dhe tatimfitimi / Zerohen taksat deri në 2029

Kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të mërkurë se pas...

Kompania shqiptare kandidate për çmimin prestigjioz “Le Fonti”

Për herë të parë një kompani hqiptare është nominuar...

Biznesi, propozime për rimëkëmbjen: Fond garancie 500 mln euro, të hapet bursa

Bizneset kanë hartuar një platformë me propozime konkrete se...

Recesioni më i shkurtër në histori? Shifrat e punësimit në maj ndezin shpresën

Një ngritje e mahnitshme në listat e pagave gjatë...

Tregtia / Në 20 grup-mallrat më të importuara gjatë 2020 dominojnë ushqimet

Ndër 20 grupmallrat më të importuara në katërmujorin e...

Dhoma e Biznesit të Diasporës: Ja ndikimi i Covid te sipërmarrjet shqiptare

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare, me mbështetjen e...

Destani uron kreun e inteligjencës amerikane: Zgjedhja e duhur ne kohën e duhur

Sipërmarrësi dhe filantropi i njohur shqiptar Lazim Destani ka...

Danimarkë / Pas COVID, kuzhinieri i njohur shqiptar rikthehet vetëm me hamburger

Baret dhe restorantet ishin ndër bizneset më të prekurat...

Covid-19/ Amerika, fond të veçantë për bizneset e vogla të emigrantëve

SHBA ka vendosur t’i vijë në ndihmë të gjithë...

Biznesit të vogël i hiqet TVSH-ja dhe tatimfitimi / Zerohen taksat deri në 2029

Kryeministri Edi Rama deklaroi këtë të mërkurë se pas...

Kompania shqiptare kandidate për çmimin prestigjioz “Le Fonti”

Për herë të parë një kompani hqiptare është nominuar...

Biznesi, propozime për rimëkëmbjen: Fond garancie 500 mln euro, të hapet bursa

Bizneset kanë hartuar një platformë me propozime konkrete se...

Recesioni më i shkurtër në histori? Shifrat e punësimit në maj ndezin shpresën

Një ngritje e mahnitshme në listat e pagave gjatë...

Tregtia / Në 20 grup-mallrat më të importuara gjatë 2020 dominojnë ushqimet

Ndër 20 grupmallrat më të importuara në katërmujorin e...

Dhoma e Biznesit të Diasporës: Ja ndikimi i Covid te sipërmarrjet shqiptare

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare, me mbështetjen e...

Destani uron kreun e inteligjencës amerikane: Zgjedhja e duhur ne kohën e duhur

Sipërmarrësi dhe filantropi i njohur shqiptar Lazim Destani ka...

Danimarkë / Pas COVID, kuzhinieri i njohur shqiptar rikthehet vetëm me hamburger

Baret dhe restorantet ishin ndër bizneset më të prekurat...

Covid-19/ Amerika, fond të veçantë për bizneset e vogla të emigrantëve

SHBA ka vendosur t’i vijë në ndihmë të gjithë...

Të fundit

Fëmijët e Diasporës nisin shkollën verore “Jam Shqiptar”

Me pjesëmarrjen e 20 nxënësve nga diaspora shqiptare në Itali, ka nisur ditën e sotme shkolla verore “Jam Shqiptar”. Kjo nismë mbështetet nga Ministria...

Franca, vendi më i kërkuar nga shqiptarët për azil

Franca vijon të mbetet destinacioni kryesor ku shtetasit shqiptarë drejtohen për të kërkuar azil. Teksa në 2022 dhe 2023 një pjesë e konsiderueshme e shqiptarëve...

Lamtumirë At Antonio Bellushi, Bilbil i Gjuhës Shqipe dhe Arbërisë

Edhe pse të larguar 600 vjet më parë, pas vdekjes së Skënderbeut, Arbëreshët e Italisë nuk i harruan kurrë rrënjët e tyre të lashta. Arbëreshi...

Shuhet Atë Antonio Bellusci

Ditën e djeshme është ndarë nga jeta Atë Antonio Bellusci, hulumtuesi i përkushtuar i kulturës iliro-shqiptare, studimet etnografike të së cilit hodhë ndritë mbi...

Tiranë-Zagreb fluturime direkte deri në tetor 2024

Kompania ajrore e Kroacisë dhe anëtare e Star Alliance "Croatia Airlines" ka njoftuar se do të kryejë fluturime direkte Zagreb-Tiranë deri në muajin tetor...