Intervista

E mërkurë, 17 Prill, 2024
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Intervista

Kanada / Psikologia shqiptare: Duhet të kemi kujdes me periudhën post karantinë

Qëndrimi në izolim ka ndikuar në jetën e çdo...

Gjermani / Mjeku shqiptar tregon kur mund të jetë gati vaksina anti COVID

Diskutimet për zbulimin e vaksinës ndaj COVID-19 janë kthyer...

Nga Tirana në Moskë për të dhënë mësim

Nga Tirana në Moskë, kjo është historia e pedagoges...

Merita Halili dhe Raif Hyseni: Në SHBA ruajnë më fanatizëm traditën

Të pandarë në skenë dhe në jetë, Merita Halili...

Dr. Manol Jovani: Nuk na kërkohet asgjë më shumë sesa të rrimë në shtëpi

Dr. Manol Jovani është një nga mjekët e suksesshëm...

Intervista / Mjekja shqiptare në Gjermani, Marsela Ceno: “Frika të manipulon”

Në intervistën e dhënë për DW, kirurgia Marsela Ceno...

Koronavirusi, karantina dhe pasojat në shëndetin mendor

Gjergji Merja është mjeku shqiptar i specializuar në psikiatri...

Lazim Destani: Dhoma e Biznesit të Diasporës të bëhet advokues i investitorëve

Sipërmarrësi i suksesshëm shqiptar në Diasporë, Lazim Destani, në...

Anisa Arra:E rëndësishme t’i japim komunitetit shembuj suksesi për t’u ndjekur

Kanada – Shani Pnishi Për avokaten shqiptare në Kanada, Shoqata...

Saranda Iseni: Koha të fokusohemi te potencialet që ofron Shqipëria

Sarada Iseni u largua nga vendlindja e saj rreth...

Kanada / Psikologia shqiptare: Duhet të kemi kujdes me periudhën post karantinë

Qëndrimi në izolim ka ndikuar në jetën e çdo...

Gjermani / Mjeku shqiptar tregon kur mund të jetë gati vaksina anti COVID

Diskutimet për zbulimin e vaksinës ndaj COVID-19 janë kthyer...

Nga Tirana në Moskë për të dhënë mësim

Nga Tirana në Moskë, kjo është historia e pedagoges...

Merita Halili dhe Raif Hyseni: Në SHBA ruajnë më fanatizëm traditën

Të pandarë në skenë dhe në jetë, Merita Halili...

Dr. Manol Jovani: Nuk na kërkohet asgjë më shumë sesa të rrimë në shtëpi

Dr. Manol Jovani është një nga mjekët e suksesshëm...

Intervista / Mjekja shqiptare në Gjermani, Marsela Ceno: “Frika të manipulon”

Në intervistën e dhënë për DW, kirurgia Marsela Ceno...

Koronavirusi, karantina dhe pasojat në shëndetin mendor

Gjergji Merja është mjeku shqiptar i specializuar në psikiatri...

Lazim Destani: Dhoma e Biznesit të Diasporës të bëhet advokues i investitorëve

Sipërmarrësi i suksesshëm shqiptar në Diasporë, Lazim Destani, në...

Anisa Arra:E rëndësishme t’i japim komunitetit shembuj suksesi për t’u ndjekur

Kanada – Shani Pnishi Për avokaten shqiptare në Kanada, Shoqata...

Saranda Iseni: Koha të fokusohemi te potencialet që ofron Shqipëria

Sarada Iseni u largua nga vendlindja e saj rreth...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...