Aktualitet

E mërkurë, 29 Mars, 2023
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Aktualitet

SHBA/ Mjeku Skënder Driza: Pandemia është e paparashikueshme

Skënder Driza, mjek i përgjithshëm në New...

Çeki / Komuniteti shqiptar ndihma për qendrat mjekësore publike në Pragë

Anëtarët e Diasporës shqiptare kudo janë, çdo ditë e...

Gjermania rihap aplikimet për vizat e punës

Aktualisht dhjetëra mijëra vetë në vendet e Ballkanit Perëndimor...

Heroi kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu në këngët arbëreshe

Në literaturën mbi Skënderbeun merret zakonisht si...

Një platformë që jep informacione të sakta mbi shëndetin dhe COVID-19

Nisur nga kërkesa e publikut shqiptar për...

Turqi / Mjekja shqiptare: Pakujdesia e njerëzve e ktheu COVID-19 në pandemi

Pandemia globale ka prekur tashmë edhe Turqinë. Numri total...

Ambasada e Zviceriane: Sektori i biznesit të konsiderojë efektet e pandemisë

Ambasada e Zvicrës në Shqipëri përmes një publikimi në...

Ambasada Gjermane ndihma për familjet në vështirësi në Tiranë

Me moton “Së bashku kundër Coronavirusit” shumë njerëz në...

SHBA/ Adriatik Spahiu flet për situatën e COVID-19 në Florida

Kryetari i degës së Vatrës në Florida,...

SHBA/ Mjeku Skënder Driza: Pandemia është e paparashikueshme

Skënder Driza, mjek i përgjithshëm në New...

Çeki / Komuniteti shqiptar ndihma për qendrat mjekësore publike në Pragë

Anëtarët e Diasporës shqiptare kudo janë, çdo ditë e...

Gjermania rihap aplikimet për vizat e punës

Aktualisht dhjetëra mijëra vetë në vendet e Ballkanit Perëndimor...

Heroi kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu në këngët arbëreshe

Në literaturën mbi Skënderbeun merret zakonisht si...

Një platformë që jep informacione të sakta mbi shëndetin dhe COVID-19

Nisur nga kërkesa e publikut shqiptar për...

Turqi / Mjekja shqiptare: Pakujdesia e njerëzve e ktheu COVID-19 në pandemi

Pandemia globale ka prekur tashmë edhe Turqinë. Numri total...

Ambasada e Zviceriane: Sektori i biznesit të konsiderojë efektet e pandemisë

Ambasada e Zvicrës në Shqipëri përmes një publikimi në...

Ambasada Gjermane ndihma për familjet në vështirësi në Tiranë

Me moton “Së bashku kundër Coronavirusit” shumë njerëz në...

SHBA/ Adriatik Spahiu flet për situatën e COVID-19 në Florida

Kryetari i degës së Vatrës në Florida,...

Të fundit

Greqi/ Ilir Tsouko prezanton ekspozitën “Life in Limbo” dedikuar emigracionit

Në datat 1 deri më 29 prill 2023, në Galerinë “Space52” në Athinë, artisti vizual shqiptar Ilir Tsouko prezanton ekspozitën e tij të titulluar...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 10 mars në Milano

Konsullata shqiptare në Milano njofton të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për pasaporta biometrike dhe karta identiteti elektronike deri në datën 10 mars 2023...

Hyri në det për të shpëtuar një fëmijë, humb jetën tragjikisht shqiptari në SHBA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën në përpjekje...

“Atdhetari i shtigjeve të lirisë”, monografi për heroin e kombit Xhavit Hazirin!

Në Aachen të Gjermanisë, në prani të shumë bashkëkombësve, u bë promovimi i librit të  Mustafë Krasniqit me titull “Atdhetari i shtigjeve të lirisë”...

SHBA/ Mjeku nga Tepelena që shkëlqen në “Johns Hopkins”

Ardit Fenaj është mjeku shqiptar nga Tepelena që është pjesë e një ndër institucioneve më të rëndësishme biomjekësore në SHBA, “John Hopkins”. Në një...