sport

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

ETIKETA

sport

Futbollisti shqiptar huazohet nga skuadra austriake

Sulmuesi i Kombëtares, Xhakomo Vrioni, do të jetë pjesë e Zvarovski Tirol në Austri. Ky është vendimi që kanë marrë drejtuesit e Juventusit, për...

Liverpooli dhe tri klube tjera evropiane në garë për Granit Xhakën

Klubi anglez, Liverpooli thuhet se është i fundit që interesohet për transferimin e mesfushorit shqiptar të Arsenalit dhe Përfaqësueses së Zvicrës. Xhaka është prioritet kryesor...

Hungari/ Uzuni: Unë nuk kënaqem asnjëherë, Ronaldon e ndjek si shembull

Myrto Uzuni mbylli një sezon fantastik në Hungari. I pari për të me Ferencvaroshin përfundoi me titullin kampion, me titullin e golashënuesit në skuadër,...

“Euro 2020” / Tre futbollistë shqiptarë luajnë sot përballë Francës

Kampionati Evropian, "Euro 2020" sot premton dy super ndeshje. Katër Kombëtare do të zbresin sot në fushë, por vetëm dy do të kalojnë në çerekfinale...

Dy klube turke në garë për mbrojtësin shqiptar

Shkodran Mustafi në janar u largua nga Arsenal dhe firmosi për gjashtë muaj me Schalke 04. Kjo e fundit ra nga Bundesliga dhe Mustafi...

“Luani i Argjendtë”, Nedim Bajrami nderohet me çmimin e veçantë te Empoli

Mesfushori shqiptar, Nedim Bajrami zhvilloi një sezon fantastik me Empolin në Serinë B duke arritur dhe majën e qëllimeve, ngjitjen në Serinë A sezonin...

Rikthim në Seria A? Torino interesohet për portierin shqiptar Etrit Berisha

Etrit Berisha mund të jetë portieri i ri i Torinos. Portieri shqiptar duket se do të largohet nga SPAL për t’u rikthyer në Seria...

Futbollisti shqiptar transferohet në kampionatin anglez

Milot Rashica transferohet në Premier League. Sulmuesi shqiptar i dha fund eksperiencës prej tre sezonesh e gjysmë te gjermanët e Werder Bremenit, teksa pasditen...

Futbollisti shqiptar Hysaj zgjedh ekipin e Lacios, pritet vetëm zyrtarizimi

Futbollisti shqiptar Hysaj zgjedh ekipin e Lacios. Mbrojtësi i Kombëtares, do të vijojë karrierën në klubin kryeqytetas, duke i dhënë kështu fund aventurës me...

Kristal Dule e para fituese shqiptare në “Bill Xhin Cup” Lituani në Tenis

Kristal Dule  kampionia e Shqipërisë në Tenis për femra, ka arritur të marrë fitoren e parë me fanelën e kombëtarës së Shqipërisë në Tenis...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...