sport

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

ETIKETA

sport

Turqi / Taulant Xhaka shënjestrohet nga ekipi i Besiktas

Futbollisti i Kombëtares, Taulant Xhaka është shënjestruar nga skuadra turke Besiktas. Trajneri Sergen Yalcin duket se e ka në listën e dëshirave dhe në...

Futboll / Talenti shqiptar në fushë me ekipin elitar anglez të Birmingham

Geraldo Bajrami shihet si lojtar për të cilin do të flitet shumë në të ardhmen. Mbrojtësi  i Shqipërisë U-21 është parë duke u stërvitur...

Trajneri shqiptar rinovon kontratën me gjigantët qipriotë

Ish-kapiteni i Kombëtares, Bledar Kola do të jetë edhe për një vit pjesë e gjigantëve qipriotë të APOEL Nicosisë. Lajmi është konfirmuar nga vetë...

Futbollistin shqiptar Erald Lakti e krahasojnë me Gatuzon

Erald Lakti ka mbajtur shiritin e kapitenit tek të rinjtë e Fiorentinës, duke e udhëhequr edhe në fitimin e Kupës. Menjëherë do...

Itali / Klodeta Gjini, nga rekordi në kërcimin së larti në fushën e gazetarisë

Klodeta Gjini, “Mjeshtre e Merituar e Sportit”, prej vitesh jeton në Itali. Ajo është një nga sportistet më të njohura shqiptare, rekordi i së...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...