sport

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

ETIKETA

sport

“Vajzat e arta”, të Kosovës lënë pas 200 shtete, renditen në top 10-shen e parë

Mrekullia e Kosovës në “Tokyo2020” është aq e madhe sa ka kaluar çdo kufi, një paraqitje historike e dardanëve që po përkthehet në ar....

Lazio e kërkon me ngulm, Shaqiri: Kam respekt për Taren, më intrigon rikthimi

Trajneri i sapoemëruar i ekipit të Lazios, i ka kërkuar drejtuesve një sulmues krahu për të kompletuar organikën e tij. Në preferencat e trajnerit toskan,...

Rey Manaj shkëlqen me Barcelonën, 3 gola në 45 minuta

Rey Manaj, sulmuesi i kombëtares shqiptare, ka debutuar me ekipin e parë të Barcelonës dhe ka arritur të shënojë 3 herë në një pjesë...

“Mos kërkoni Halandin, besojini shqiptarit”, Broja bën për vete tifozët e Çelsit

Armando Broja arriti të bindte trajnerin Tuhel, me blutë që i ofruan talentin kuqezi një kontratë të re deri në 2026. Pas një viti...

Austriakët mahniten pas futbollistit shqiptar

Xhakomo Vrioni e nisi aventurën me Tirol në mënyrën më të mirë teksa realizoi 4 gola në 2 miqësoret e para. Kjo ka entuziazmuar...

Spanjë/ Espanjoli krenohet me Baren, sportisti: La Liga është një ëndërr për mua

Keidi Bare ka qenë një nga lojtarët më të mirë në fundin e sezonit të shkuar për skuadrën e Espanjolit. Nisja e edicionit të...

Austri/ Shkëlqen Vrioni, shënon dy gola në ndeshjen e parë

Xhakomo Vrionit i mjafton vetëm një ditë stërvitje për të lënë gjurmë në skuadrën e tij të re. Në barazimin 3-3 ndaj polakëve të...

Gjermani/ I riu shqiptar 28 ditë rrugë për të mbërritur në vendlindje

Ahmet Shala është i riu shqiptar që zgjodhi të udhëtoi me biçikleta nga Gjermania në Kosovë. Ai ka udhëtuar për 28 ditë radhazi dhe...

Itali/ Talenti Marco Alia gati për portën shqiptare

Duket se porta shqiptare për vitet në vijim do të jetë e sigurtë, duke pasur parasysh elementët e rinj që janë pjesë e ekipeve...

Caktohet dita, ja kur pritet të prezantohet Hysaj me skuadrën e Lacios

E ardhmja e Elseid Hysajt është prej dy vitesh një telenovelë me shumë seri. Forma e mirë e mbrojtësit të Kombëtares në elitën e...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...