Ekonomi

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Ekonomi

Platformat virtuale, impakt në zinxhirin e furnizimit për agrobizneset

Platformat virtuale po japin impakt në zinxhirin e furnizimit...

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut marrëveshje për çertifikatat fitosanitare

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut shumë shpejt do të...

COVID-19 / KE miraton paketë ndihme 3 miliardë euro, ja sa i takojnë Shqipërisë

Komisioni Europian ka miratuar propozimin paketën e ndihmës makro-financiare...

Biznesi mirëpret nismën e qeverisë për amnistinë fiskale

Komuniteti i biznesit mbështet nismën e qeverisë për amnistinë...

Nafta në rënie me 305%, por naftë falas nuk do të ketë

Për herë të parë në histori, nafta...

Bursat europiane po nisin të marrin sërish ‘frymë’

Sipas shifrave të fundit të publikuara, të...

Nevojitet një paketë fiskale, 4 kërkesat specifike të Konfindustrisë

Konfindustria kërkon që qeveria të lançojë një paketë fiskale...

COVID-19, FMN dhe Banka Botërore garantojnë mbështetje ekonomike

Fondi Monetar Ndërkombëtar dhe Banka Botërore, kanë...

Platformat virtuale, impakt në zinxhirin e furnizimit për agrobizneset

Platformat virtuale po japin impakt në zinxhirin e furnizimit...

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut marrëveshje për çertifikatat fitosanitare

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut shumë shpejt do të...

COVID-19 / KE miraton paketë ndihme 3 miliardë euro, ja sa i takojnë Shqipërisë

Komisioni Europian ka miratuar propozimin paketën e ndihmës makro-financiare...

Biznesi mirëpret nismën e qeverisë për amnistinë fiskale

Komuniteti i biznesit mbështet nismën e qeverisë për amnistinë...

Nafta në rënie me 305%, por naftë falas nuk do të ketë

Për herë të parë në histori, nafta...

Bursat europiane po nisin të marrin sërish ‘frymë’

Sipas shifrave të fundit të publikuara, të...

Nevojitet një paketë fiskale, 4 kërkesat specifike të Konfindustrisë

Konfindustria kërkon që qeveria të lançojë një paketë fiskale...

COVID-19, FMN dhe Banka Botërore garantojnë mbështetje ekonomike

Fondi Monetar Ndërkombëtar dhe Banka Botërore, kanë...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...