Ekonomi

E premte, 26 Nëntor, 2021
E premte, 26 Nëntor, 2021

Ekonomi

Qëndrimi në shtëpi i të kthyerve nga Italia dëmton ekonominë

Pushimi prej 14 ditësh për të gjithë punëtorët që...

Dhoma Amerikane e Tregtisë kërkesë Tatimeve: Hartoni politika më tërheqëse për investimet e huaja

Dhoma Amerikane e Tregtisë i kërkon administratës tatimore që...

Bankat qendrore po mendojnë për një botë pa kartëmonedha: Pritet krijimi i monedhave digjitale

Paraja nuk mund të jetë gjithmonë mbret. Ndërsa aplikacionet...

Koronavirusi, si do të ndikojë në ekonominë shqiptare?

Paniku nga koronavirusi ka filluar të japë efekte edhe...

Urdhri i Inxhinierëve, pse i duhet Shqipërisë?

Shqipëria është një ndër vendet e pakta që nuk...

Përhapja e koronavirusit i ka sjellë Netflix fitime të mëdha ekonomike

Përhapja e koronavirusit ka ndikuar gjeresisht edhe në industrinë...

FMN: A do të ngaladësojë COVID-19 ritmin e ekonomisë? Ende herët për shifra

Teksa në Shqipëri rastet po shtohen nga të prekurit...

Qëndrimi në shtëpi i të kthyerve nga Italia dëmton ekonominë

Pushimi prej 14 ditësh për të gjithë punëtorët që...

Dhoma Amerikane e Tregtisë kërkesë Tatimeve: Hartoni politika më tërheqëse për investimet e huaja

Dhoma Amerikane e Tregtisë i kërkon administratës tatimore që...

Bankat qendrore po mendojnë për një botë pa kartëmonedha: Pritet krijimi i monedhave digjitale

Paraja nuk mund të jetë gjithmonë mbret. Ndërsa aplikacionet...

Koronavirusi, si do të ndikojë në ekonominë shqiptare?

Paniku nga koronavirusi ka filluar të japë efekte edhe...

Urdhri i Inxhinierëve, pse i duhet Shqipërisë?

Shqipëria është një ndër vendet e pakta që nuk...

Përhapja e koronavirusit i ka sjellë Netflix fitime të mëdha ekonomike

Përhapja e koronavirusit ka ndikuar gjeresisht edhe në industrinë...

FMN: A do të ngaladësojë COVID-19 ritmin e ekonomisë? Ende herët për shifra

Teksa në Shqipëri rastet po shtohen nga të prekurit...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...