Ekonomi

E enjte, 21 Janar, 2021
E enjte, 21 Janar, 2021

Ekonomi

Greqi / Marrëveshja për punë sezonale përfitojnë 10 mijë shqiptarë, ja procedura

Shqipëria me Greqinë kanë arritur një marrëveshje për sa...

COVID rrit kërkesat për përdorimin e standardeve ISO në maska e veshje mjekësore

Të gjendur në një normalitet të ri për shkak...

Greqi / Nga e hëna maskat bëhen të detyrueshme

Duke filluar prej ditës së hënë 4...

Statistikat vërtetojnë dëmin e rëndë ekonomik të Evropës nga karantinimi

Ekonomia e eurozonës ra në nivelin rekordi, duke u...

Kim online me Dhomën Amerikane të Tregëtisë: Biznesi në ndihmë të komunitetit

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka...

Baza ekonomike e miliarda njerëzve në rrezik

Organizata Ndërkombëtare e Punës (ILO) theksoi në një raport...

Euro po i rikthehet niveleve të parakrizës COVID, i afrohet 123 lekëve

regu i këmbimit valutore është qetësuar tre javët e...

Raporti Bankës Botërore: Ballkani rrezikon të bjerë në recesion prej pandemisë

Banka Botërore publikoi sot një raport periodik mbi Ballkanin...

Kanada / Bizneset shqiptare në rrezik nga COVID-19

Nga situata e krijuar nga pandemia COVID-19...

SHBA / Si ka ndikuar COVID-19 në bizneset e shqiptarëve

Në Washington dhe New York disa pronarë...

Greqi / Marrëveshja për punë sezonale përfitojnë 10 mijë shqiptarë, ja procedura

Shqipëria me Greqinë kanë arritur një marrëveshje për sa...

COVID rrit kërkesat për përdorimin e standardeve ISO në maska e veshje mjekësore

Të gjendur në një normalitet të ri për shkak...

Greqi / Nga e hëna maskat bëhen të detyrueshme

Duke filluar prej ditës së hënë 4...

Statistikat vërtetojnë dëmin e rëndë ekonomik të Evropës nga karantinimi

Ekonomia e eurozonës ra në nivelin rekordi, duke u...

Kim online me Dhomën Amerikane të Tregëtisë: Biznesi në ndihmë të komunitetit

Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka...

Baza ekonomike e miliarda njerëzve në rrezik

Organizata Ndërkombëtare e Punës (ILO) theksoi në një raport...

Euro po i rikthehet niveleve të parakrizës COVID, i afrohet 123 lekëve

regu i këmbimit valutore është qetësuar tre javët e...

Raporti Bankës Botërore: Ballkani rrezikon të bjerë në recesion prej pandemisë

Banka Botërore publikoi sot një raport periodik mbi Ballkanin...

Kanada / Bizneset shqiptare në rrezik nga COVID-19

Nga situata e krijuar nga pandemia COVID-19...

SHBA / Si ka ndikuar COVID-19 në bizneset e shqiptarëve

Në Washington dhe New York disa pronarë...

Të fundit

Si të aplikoj online për rinovim dokumentash biometrike dhe deklarim të adresës

Shtetasit shqiptarë që jetojnë jashtë territorit të Republikës së Shqipërisë tashmë kanë mundësi të aplikojnë online për rinovimin e dokumentave të tyre biometrike (pasaportë...

Kosova voton, kreu i KQZ sqaron detajet për votën e Diasporës

Pak javë para zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, mes shumë polemikave për mënyrën që KQZ e Kosovës ka zgjedhur për konfirmimin e votës së...

Irlandë/ Talenti rekordmen me origjinë shqiptare pranë transferimit tek Inter

Futbollisti shqiptar Kevin Zefi është një emër shumë i njohur në Irlandë, pasi aktivizohet më gjigandët e futbollit irlandez, Shamrok Rovers. Madje, është golashënuesi...

Kroaci / Fisnikët shqiptarë, Kruta, një emër i nderuar në Zarën e mesjetës

Studimi i historisë, gjenealogjisë, sfragjistikës e veprimtarisë në fusha të ndryshme i familjeve fisnike shqiptare që kishin lënë atdheun dhe ishin vendosur në qytetet...

Kongresi i Lushnjes, themeli kushtetues për pavarësinë e plotë të Shqipërisë

Kongresi i Lushnjës hapi zyrtarisht punimet me 21 janar 1920, ndërsa punimet i zhvilloi nga data 28 deri më 31 janar 1920. Është një...