termeti

E hënë, 25 Janar, 2021
E hënë, 25 Janar, 2021

ETIKETA

termeti

Kroaci/ Shqiptarët në Zarë në ndihmë të familjeve të dëmtuara nga tërmeti

Këshilli i Pakicës Shqiptare të Zarës është angazhuar për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti i fuqishëm që goditi Kroacinë. Këshilli u bëri thirrje...

Turqi/ Tërmeti në Izmir, humb jetën në spital pas një muaji shqiptari

Tërmeti i 30 tetorit ishte tragjik për Izmirin ku u shënua dhjetëra viktima e mes tyre pati dhe shqiptarë. Një tjetër lajm i hidhur bëhet...

Bashkëpunimi për rimëkëmbjen nga tërmeti, ministri zviceran në Shijak

Ministri i Punëve të Jashtme të Zvicrës Ignazio Cassis gjatë vizitë së tij zyrtare në Shqipëri ka parë nga afër dhe shtëpitë e rinovuara...

Raporti i BB: Vitin e ardhshëm nis rimëkëmbja, rritja ekonomike e Shqipërisë 5%

Ekonomia shqiptare pritet të rritet me 5% në 2021, për shkak të rifillimit të procesit të rindërtimit nga pasojat e tërmetit dhe rimëkëmbjes së...

Të fundit

Greqi/ Ambasada: Gati dokumentat ID deri më datë 24 dhjetor 2020

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njofton se shtetasit të cilët kanë kryer aplikim për dokumente biometrikë (pasaportë dhe kartë identiteti) deri më...

Turqi/ Portieri shqiptar ndërron ekip, gati për aventurën e re

Portieri shqiptar Gentian Selmani pritet të ndryshojë skuadër, por sërish do të mbetet në Turqi. Sportisti i Menemensporit raportohet se ka arritur marrëveshje me klubin...

Itali/ Ambasada e Shqipërisë njofton mbërritjen e dokumentave ID

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë njofton qytetarët se kanë mbërritur  pasaportë dhe letërnjoftim për ata që kanë aplikuar deri më datën 18...

Greqi / Prezantimi i Organizatës “Jeta_Selanik” në festën e shumëgjuhësisë

Organizata “Jeta” në Selanik mori pjesë në festivalin e shumëgjuhësisë, i cili u organizua nëpërmjet platformës online “Zoom”. Pjesëtaret që përfaqësuan Organizatën “Jeta” u prezantuan...

SHBA / Masa më të rrepta kundër COVID-19

Administrata e Presidentit Joe Biden do të ndalojë hyrjen në vend të shumicës së shtetasve jo-amerikanë të cilët kanë qenë kohët e fundit në...