ekokryesore

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

ETIKETA

ekokryesore

Dhoma e Biznesit të Diasporës në forumin e Dubrovnikut organizuar nga OECD

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare mmori pjesë në eventin e  organizuar nga Organizata për Zhvillim e Bashkëpunim Ekonomik (OECD), në kuadër të Forumit...

Filantropi Lazim Destani në Lucern, në tubimin e Rrjetit të Bizneseve Shqiptare

Nën organizimin e Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Zvicrën Qëndrore në restorantit "Fratelli" në Kreins (LU) është mbajtur takimi tradicional me qëllim për tu...

Biznes përtej kufijve, praktikat e të bërit biznes në Itali

Eventi i tretë të ciklit të takimeve online me tematikë “Doing business across borders”, mundësuar nga Kreston Albania dhe Dhoma e Biznesit të Diasporës...

Biznes përtej kufijve, njihemi me praktikat e të bërit biznes në Greqi

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare në bashkëpunim me Kreston Albania, zhvilluan takimin e dytë të ciklit “Doing business across borders”. Këtë takim tema...

Biznes përtej kufijve, Dhoma e Biznesit të Diasporës seri takimesh informuese

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptar ka nisur ditën e djeshme një seri ciklesh informuese në lidhje me aspekte të rëndësishme të legjislacionit fiskal...

Dhoma e Biznesit të Diasporës rrjetëzim me sipërmarrësit në Britani

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare ka organizuar fundjavën që lamë pas aktivitetin “Me zemër dhe mendje nga Shqipëria”. I pari aktivitet që Dhoma...

Forbes: Troja Holding historia e suksesshme e një sipërmarrjeje shqiptare

E pranishme në disa tregje evropiane, “Troja Holding” është një grup i përbërë nga kompani të ndryshme dhe synimi i të cilit është të...

Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Evropë vizitë te bizneset shqiptare në Turqi

Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Evropë së bashku me presidentin e nderit të Dhomës së Biznesit të Diasporës, z. Lazim Destani kanë zhvilluar një...

Misioni i bukur i Dhomës është promovimi i vlerave sipërmarrëse përtej kufijve

Fluturimi i radhës drejt krenarisë shqiptare nëpër botë, ishte destinacioni i Suelës, në Nurnberg, Gjermani. 20 vjetori i kompanisë së saj, “Maklerbuero Suela Haehnlein”, (Shitje...

Dhoma e Tregtisë së Athinës krijon komisionin e biznesit greko-shqiptar

Komuniteti Shqiptar, me iniciativën e përfaqësuesit të tij në Dhomën e Tregtisë së Athinës, z. Kristaq Konduri ka krijuar komisionin e biznesit greko-shqiptar brenda...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...