Intervista

E martë, 26 Janar, 2021
E martë, 26 Janar, 2021

Intervista

Suedi/ Ruajtja e identitetit kombëtar përmes mësimit të gjuhës shqipe

Fatmire Ismaili Bunjaku mësuese e Gjuhës Shqipe në Göteborg...

SHBA/ Shqiptarët festuan 28 Nëntorin në “Folenë e Shqiponjës”

Dhjetëra bashkëkombas u mblodhën këtë vit me rastin e...

Intervista / Valbona Mara: Realiteti i mësimdhënies në zonat e largëta në Greqi

Cili është realiteti i kurseve të mësimit plotësues të...

SHBA / Themeluesi i “Grupit 403”: Mos të harrojmë kurrë që jemi Shqiptarë

Me një karrierë të gjatë dhe sukseshme në muzikë,...

Festa e Pavarësisë online, Viola Kaloutsi: Ka emocionet e veta

Shoqata e Bashkësisë Shqiptaro-kanadeze pak kohë më parë festoi...

Video/ Nxënësit e “Shkollës Shqipe” në Zvicër poezi dedikuar 28 Nëntorit

Nxënësit e "Shkollës Shqipe" në Zvicër me rastin e...

28 Nëntori / Shqiptarë nga e gjithë bota bashkë në një koncert virtual

Një koncert virtual do të bëj bashkë sot shqiptarë...

Austri/ Klubit i Librit Shqip “Dora” organizon garёn “Krijuesi i Vogёl”

Ambasada e Shqipërisë në Vjenë në bashkëpunim me Landa...

Londër/ Mjeku Adrian Fandi: Mos përdorni dr. Google, kujdes me antibiotikët

Europa është në një situatë të re ku pjesa...

Itali/ Arbër Merkaj: Jetoj në Itali, por rrënjët i kam në Shqipëri

Arbër Merkaj edhe pse është larguar në moshë të...

Suedi/ Ruajtja e identitetit kombëtar përmes mësimit të gjuhës shqipe

Fatmire Ismaili Bunjaku mësuese e Gjuhës Shqipe në Göteborg...

SHBA/ Shqiptarët festuan 28 Nëntorin në “Folenë e Shqiponjës”

Dhjetëra bashkëkombas u mblodhën këtë vit me rastin e...

Intervista / Valbona Mara: Realiteti i mësimdhënies në zonat e largëta në Greqi

Cili është realiteti i kurseve të mësimit plotësues të...

SHBA / Themeluesi i “Grupit 403”: Mos të harrojmë kurrë që jemi Shqiptarë

Me një karrierë të gjatë dhe sukseshme në muzikë,...

Festa e Pavarësisë online, Viola Kaloutsi: Ka emocionet e veta

Shoqata e Bashkësisë Shqiptaro-kanadeze pak kohë më parë festoi...

Video/ Nxënësit e “Shkollës Shqipe” në Zvicër poezi dedikuar 28 Nëntorit

Nxënësit e "Shkollës Shqipe" në Zvicër me rastin e...

28 Nëntori / Shqiptarë nga e gjithë bota bashkë në një koncert virtual

Një koncert virtual do të bëj bashkë sot shqiptarë...

Austri/ Klubit i Librit Shqip “Dora” organizon garёn “Krijuesi i Vogёl”

Ambasada e Shqipërisë në Vjenë në bashkëpunim me Landa...

Londër/ Mjeku Adrian Fandi: Mos përdorni dr. Google, kujdes me antibiotikët

Europa është në një situatë të re ku pjesa...

Itali/ Arbër Merkaj: Jetoj në Itali, por rrënjët i kam në Shqipëri

Arbër Merkaj edhe pse është larguar në moshë të...

Të fundit

Greqi/ Ambasada: Gati dokumentat ID deri më datë 24 dhjetor 2020

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njofton se shtetasit të cilët kanë kryer aplikim për dokumente biometrikë (pasaportë dhe kartë identiteti) deri më...

Turqi/ Portieri shqiptar ndërron ekip, gati për aventurën e re

Portieri shqiptar Gentian Selmani pritet të ndryshojë skuadër, por sërish do të mbetet në Turqi. Sportisti i Menemensporit raportohet se ka arritur marrëveshje me klubin...

Itali/ Ambasada e Shqipërisë njofton mbërritjen e dokumentave ID

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë njofton qytetarët se kanë mbërritur  pasaportë dhe letërnjoftim për ata që kanë aplikuar deri më datën 18...

Greqi / Prezantimi i Organizatës “Jeta_Selanik” në festën e shumëgjuhësisë

Organizata “Jeta” në Selanik mori pjesë në festivalin e shumëgjuhësisë, i cili u organizua nëpërmjet platformës online “Zoom”. Pjesëtaret që përfaqësuan Organizatën “Jeta” u prezantuan...

SHBA / Masa më të rrepta kundër COVID-19

Administrata e Presidentit Joe Biden do të ndalojë hyrjen në vend të shumicës së shtetasve jo-amerikanë të cilët kanë qenë kohët e fundit në...