Ekonomi

E enjte, 29 Shkurt, 2024
E enjte, 29 Shkurt, 2024

Ekonomi

Pas tërmetit më pak taksa, bizneset e dëmtuara do të lehtësohen

Bizneset që kanë pësuar dëme nga tërmeti i 26...

Agroturizmi, modeli që po nxit ekonominë rurale

Si një model i suksesshëm biznesi, investimet në agroturizëm...

Bashkimi Europian, 50 milionë euro Shqipërisë për luftën kundër COVID-19

Bashkimi Evropian ka ofruar Shqipërisë një shumë prej 50...

Çmimi i naftës shkon në nivelin më të ulët që nga viti 2002

Çmimi i naftës ka rënë në nivel...

Situata me COVID-19, “ngrijnë” për dy javë tenderat publike

Qeveria ka vendosur të shtyjë për 15 ditë zhvillimin...

Covid-19 ndryshon buxhetin e 2020

Kanë hyrë në fuqi ndryshimet në buxhetin e vitit...

Pas tërmetit më pak taksa, bizneset e dëmtuara do të lehtësohen

Bizneset që kanë pësuar dëme nga tërmeti i 26...

Agroturizmi, modeli që po nxit ekonominë rurale

Si një model i suksesshëm biznesi, investimet në agroturizëm...

Bashkimi Europian, 50 milionë euro Shqipërisë për luftën kundër COVID-19

Bashkimi Evropian ka ofruar Shqipërisë një shumë prej 50...

Çmimi i naftës shkon në nivelin më të ulët që nga viti 2002

Çmimi i naftës ka rënë në nivel...

Situata me COVID-19, “ngrijnë” për dy javë tenderat publike

Qeveria ka vendosur të shtyjë për 15 ditë zhvillimin...

Covid-19 ndryshon buxhetin e 2020

Kanë hyrë në fuqi ndryshimet në buxhetin e vitit...

Të fundit

Parlamenti Britanik fokus te rinia shqiptare, prezanton projektin “Gjenerata e ardhshme në Shqipëri”

Ditën e martë më 27 shkurt 2024, në Dhomën e Komunave të vendosur në ndërtesën madhështore të House of Parlamenti, Westminster në Londër, u...

Shpallen fituesit e tregimeve arbëreshe më të mira në konkursin: “Krenarbëria”

Sot u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve të edicionit të parë të konkursit “Krenarbëria”, i cili u organizua nga Qendra e Studimeve dhe...

Në shërbim të gjuhës shqipe!

Të dielën me datë 25 shkurt 2024, anëtarët e Kryesisë dhe përfaqësuesit kantonalë, mësues dhe prindër të “Shkollës Shqipe” në Zvicër u bënë bashkë...

Kongresmenja Ocasio-Cortez: Do të luftoj që të miratohet rezoluta për ndëshkimin e krimeve të luftës së Kosovës  

Si përfaqësuesja e SHBA-së e një distrikti të Kongresit me shumicë shqiptare, e ftuara speciale e ngjarjes, kongresmenja Alexandra Ocasio-Cortez bëri thirrje për t'i...

Mark Gjonaj: 16 vite Kosovë e Pavarur, Serbia të mos provokojë por të dënojë kriminelët e luftës

16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës në ambientet e Bashkisë së New York-ut nu ishte vetëm një moment festimesh, poer edhe nje moment reflektimi....