Ekonomi

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

Ekonomi

Kriza nga COVID-19 / Propozimet e Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë për qeverinë

Bashkimi i Prodhuesve Shqiptarë i paraqiti me...

Dhoma Amerikane e Tregtisë kërkesë Tatimeve: Hartoni politika më tërheqëse për investimet e huaja

Dhoma Amerikane e Tregtisë i kërkon administratës tatimore që...

Bankat qendrore po mendojnë për një botë pa kartëmonedha: Pritet krijimi i monedhave digjitale

Paraja nuk mund të jetë gjithmonë mbret. Ndërsa aplikacionet...

Koronavirusi, si do të ndikojë në ekonominë shqiptare?

Paniku nga koronavirusi ka filluar të japë efekte edhe...

Urdhri i Inxhinierëve, pse i duhet Shqipërisë?

Shqipëria është një ndër vendet e pakta që nuk...

Përhapja e koronavirusit i ka sjellë Netflix fitime të mëdha ekonomike

Përhapja e koronavirusit ka ndikuar gjeresisht edhe në industrinë...

FMN: A do të ngaladësojë COVID-19 ritmin e ekonomisë? Ende herët për shifra

Teksa në Shqipëri rastet po shtohen nga të prekurit...

“Ekonomia Blu”, rasti i Shqipërisë

Koncepti më i ri për zhvillimin e zonave bregdetare dhe...

Kriza nga COVID-19 / Propozimet e Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë për qeverinë

Bashkimi i Prodhuesve Shqiptarë i paraqiti me...

Dhoma Amerikane e Tregtisë kërkesë Tatimeve: Hartoni politika më tërheqëse për investimet e huaja

Dhoma Amerikane e Tregtisë i kërkon administratës tatimore që...

Bankat qendrore po mendojnë për një botë pa kartëmonedha: Pritet krijimi i monedhave digjitale

Paraja nuk mund të jetë gjithmonë mbret. Ndërsa aplikacionet...

Koronavirusi, si do të ndikojë në ekonominë shqiptare?

Paniku nga koronavirusi ka filluar të japë efekte edhe...

Urdhri i Inxhinierëve, pse i duhet Shqipërisë?

Shqipëria është një ndër vendet e pakta që nuk...

Përhapja e koronavirusit i ka sjellë Netflix fitime të mëdha ekonomike

Përhapja e koronavirusit ka ndikuar gjeresisht edhe në industrinë...

FMN: A do të ngaladësojë COVID-19 ritmin e ekonomisë? Ende herët për shifra

Teksa në Shqipëri rastet po shtohen nga të prekurit...

“Ekonomia Blu”, rasti i Shqipërisë

Koncepti më i ri për zhvillimin e zonave bregdetare dhe...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...