takim

E hënë, 25 Tetor, 2021
E hënë, 25 Tetor, 2021

ETIKETA

takim

Integrimi i Diasporës, Hasanllari takon përfaqësues të institucioneve të Kosovës

Drejtoresha e Drejtorisë së Diasporës, Znj. Klaudia Hasanllari dhe përfaqësues të sektorit të Diasporës dhe projekteve në Agjencinë Kombëtare të Diasporës zhvilluan një takim...

Kanada/ Zhvillohet takimi “Një Bisedë me Liderë të Rinj”

Diskutimi i paralajmëruar “Një Bisedë me Liderë të Rinj” (A Conversation with Young Leaders) nga Shoqata e Eksekencës Shaiptaro- Kanadeze (Albanian Canadian Excellence Society-...

I biri i Mitrush Kutelit dhuron botimet origjinale të të atit

Pak javë më parë Qendra e Botimeve për Diasporën finalizoi një nga projektet e saj më interesante, botimin e një prej veprave më të...

QBD organizon nesër Takimin e saj të parë me Mësuesit në Diasporë

Qendra e Botimeve për Diasporën organizon për herë të parë “Takimin e Mësuesve të Diasporës”. Aktiviteti është parashikuar zhvillohet duke respektuar masat e marra...

Prezantohet rrjeti i studentëve të ekselencës shqiptaro-kanadeze

Shoqëria e Ekselencës Shqiptaro-Kanadeze do të prezantojë Rrjetin e Studentëve të Ekselencës Shqiptaro-Kanadeze. Në datën 24 qershor 2021 do të zhvillohet aktiviteti inaugurues: Një...

Aktiviteti “Gjuha shqipe në universitetet e botës”, në fokus Katedra në Pekin

Qendra për Hapje dhe Dialog zhvilloi webinar-in e radhës të ciklit “Gjuha shqipe në universitetet e botës”. Ai pati në qendër Katedrën e Gjuhës...

Bullgari/ Takim me bizneset shqiptare për të riforcuar kontaktet

Ditën e djeshme është zhvilluar takimi i parë virtual mes enteve të biznesit shqiptar dhe bullgar. Ky takim synon të riforcojë kontaktet dhe të ndihmojë...

Majko me Grubin: Bashkë për të nxitur Diasporën të regjistrohet në Census

Ministri i Shtetit për Diasporën, Z. Pandeli Majko priti sot në takim zëvendëskryeministrin e parë të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi. Në takim u...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kreu i KQZ-së takohet me ambasadoren Yuri Kim

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi është takuar sot me ambasadoren e SHBA në Tiranë. Me anë të një postimi në twitter Celibashi bën me...

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare diskuton bashkëpunimin me Germin

Kryetari i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare Ardian Lekaj zhvilloi një takim sot me bashkëdrejtuesen e organizatës Germin, Sihana Bejtullahu dhe drejtuesin e...

Të fundit

Ambasadorja shqiptare në Greqi takim me mjekët shqiptarë në Diasporë

Ambasadorja znj. Luela Hajdaraga, priti në ambietet e ambasadës një grup mjekësh shqiptarë me qëllim vendosjen e bashkëpunimit me komunitetin, promovimin e vlerave të...

SHBA / Promovohet libri i autores shqiptare në Kolegjin e Harvardit

Libri 'Barrë dhe Bekim' i autores shqiptare me bazë në Zvicër, Shqipe Sylejmani, u promovua për herë të parë në SHBA në Kolegjin e...

Fuqia e mediave për të ushtruar pushtet

Mediat nuk mund ta pasqyrojnë realitetin. E parë hollë, kjo as nuk është e mundur. Për ne, njerëzit, realiteti është i paarritshëm. Të arritshme...

SHBA/ Mjeku Arben Domi tregon a duhet marrë vaksina kundër gripit

Drejtori i zhvillimit të vaksinave pranë “Geovax” Arben Domi, gjatë një interviste për emisionin “Abc-ja e mëngjesit”, rekomandoi bërjen e vaksinës kundër gripit pavarësisht...

Norvegji/ Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” pajiset me tekstet mësimore nga QBD

Shkolla Shqipe “Naim Frashëri” në Oslo të Norvegjisë, ka filluar mësimin e gjuhës shqipe dhe kulturës shqiptare. Shkolla është pajisur me tekstet didaktike për...