takim

E martë, 26 Janar, 2021
E martë, 26 Janar, 2021

ETIKETA

takim

Zgjedhjet e 25 prillit/ Kreu i KQZ-së takohet me ambasadoren Yuri Kim

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi është takuar sot me ambasadoren e SHBA në Tiranë. Me anë të një postimi në twitter Celibashi bën me...

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare diskuton bashkëpunimin me Germin

Kryetari i Dhomës së Biznesit të Diasporës Shqiptare Ardian Lekaj zhvilloi një takim sot me bashkëdrejtuesen e organizatës Germin, Sihana Bejtullahu dhe drejtuesin e...

Itali/ “Shqiponjat e Mëndafshta” pjesë e takimit të rëndësishëm mbi emigrimin

Shoqata shqiptare në Itali "Le Aquile Di Seta" (Shqiponjat e Mëndafshta) do të marrë pjesë në një takim të rëndësishëm midis shoqatave lokale në...

Itali/ “Mjekësia dhe letërsia”, takim me mjekun dhe shkrimtarin shqiptar

Arben Dedja, pas një karriere të gjatë si kirurg i përgjithshëm në Shqipëri, prej vitesh jeton dhe punon në Itali ku i është dedikuar...

QSPA përkujton në 100-vjetorin e lindjes studiuesin arbëresh Emanuele Giordano

Qendra e Studimeve dhe Publikimeve për Arbëreshët (QSPA) organizoi sot një tryezë përkujtimore me titull: “Arbëreshi i shquar Emanuele Giordano” në nder të 100-vjetorit...

Zvicër/ Në Lucern përurohet objekti i parë i aksionerëve shqiptarë

Në Kriens të kantonit Lucern në Zvicër, përmes një aktiviteti të "Degës së Zvicrës Qendrore të Rrjetit të Bizneseve Shqiptare në Zvicër" dhe të...

75 vjet OKB/ Vazhdon ende misioni për paqe, siguri dhe të drejtat e njeriut

Sot është festuar Dita e Kombeve të Bashkuara, në kuadër të 75 vjetorit të nënshkrimit të Kartës së Kombeve të Bashkuara, një dokument që...

Greqi/ Ambasada: Pasaportat do të jenë gati 15 ditë pas aplikimit

Në një intervistë për televizionin Tribuna në fillim të muajit shtator zëvëndësministri për Europën dhe Punët e jashtme, Agron Tare premtoi se procedurat për...

KKD takim me kreun e KQZ Ilirjan Celibashi: Vota e Diasporës është prioritet

Këshilli Koordinues i Diasporës ka realizuar një takim me Komisionerin e ri të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, për të diskutuar lidhur me...

New York/ Nis përgatitja për një (ri) organizim të Diasporës në SHBA

Komuniteti shqiptaro-amerikan është mobilizuar dhe po (ri)- organizohet. Këtë e ka treguar më se miri, edhe një takim i mbajtur të shtunën. Udhëheqësi i këtij...

Të fundit

Greqi/ Ambasada: Gati dokumentat ID deri më datë 24 dhjetor 2020

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njofton se shtetasit të cilët kanë kryer aplikim për dokumente biometrikë (pasaportë dhe kartë identiteti) deri më...

Turqi/ Portieri shqiptar ndërron ekip, gati për aventurën e re

Portieri shqiptar Gentian Selmani pritet të ndryshojë skuadër, por sërish do të mbetet në Turqi. Sportisti i Menemensporit raportohet se ka arritur marrëveshje me klubin...

Itali/ Ambasada e Shqipërisë njofton mbërritjen e dokumentave ID

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë njofton qytetarët se kanë mbërritur  pasaportë dhe letërnjoftim për ata që kanë aplikuar deri më datën 18...

Greqi / Prezantimi i Organizatës “Jeta_Selanik” në festën e shumëgjuhësisë

Organizata “Jeta” në Selanik mori pjesë në festivalin e shumëgjuhësisë, i cili u organizua nëpërmjet platformës online “Zoom”. Pjesëtaret që përfaqësuan Organizatën “Jeta” u prezantuan...

SHBA / Masa më të rrepta kundër COVID-19

Administrata e Presidentit Joe Biden do të ndalojë hyrjen në vend të shumicës së shtetasve jo-amerikanë të cilët kanë qenë kohët e fundit në...