shqiperi

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

ETIKETA

shqiperi

Corriere della Sera: COVID -19, përse Shqipëria ka më pak viktima

Pas tre muajsh krize shëndetësore, të dhënat e mbledhura na lejojnë të krijojmë një tablo më të qartë të saj, ose të paktën të...

Covid-19/ Rriten me 46% importet nga Rusia, prej naftës dhe grurit

Importet totale pësuan rënie me mbi 15 për qind për katërmujorin e parë të vitit si pasojë e kufizimeve që shkaktoi pandemia Covid-19, por...

Blogeria italiane e udhëtimeve: Shqipëria do të dalë fitimtare pas Covid-19

Pandemia Covid-19 ka bërë që e gjithë bota të shtrojë pikëpyetje të mëdha për të ardhmen e turizmit, përfshirë këtu Shqipërinë. Megjithatë, operatorja turistike...

Vera 2020 mund të sjellë pushime virtuale në Shqipëri

Koronavirusi ka paralizuar thuajse të gjithë botën, duke përfshirë këtu edhe aktivitetet kulturore. Mirëpo, për të mos humbur kontaktin me vizitorët e tyre disa...

Turqia, rreth 1.5 ton materiale mjekësore në ndihmë të Shqipërisë

Gjysmëhëna e Kuqe Turke ka dhuruar për Kryqin e Kuq Shqiptar rreth 1.5 ton materiale mjekësore, në kuadër të luftës kundër pandemisë Covid-19. Bëhet fjalë...

Albano Carrisi: Zemra ime ndodhet jo vetëm në Itali, por edhe në Shqipëri

Institucionet e Bashkimit Europian kanë bërë homazhe me rastin e Javës së Europës 2020, përmes aktiviteteve të shumta në internet, duke bërë bashkë nën...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...