shqiperi

E martë, 26 Janar, 2021
E martë, 26 Janar, 2021

ETIKETA

shqiperi

Reshje të dendura shiu, ja situata në Shqipëri

Siç kanë paralajmëruar dhe më herët autoritetet në Shqipëri vendi është përfshirë nga reshje intensive shiu dhe bore që do të zgjasin në tri...

Ekonomia/ Shqipëria dyfishon eksportet drejt Kinës

Shqipëria thuajse ka dyfishuar eksportin me Kinën në muajin dhjetor. Sipas të dhënave më të fundit të Institutit të Statistikave, në dhjetor 2020, vendi...

Përkeqësohet moti në Shqipëri/ IGJEUM: Të merren masa, mund të ketë përmbytje

Ditët me diell por me temperatura nën zero në Shqipëri do i lënë vendin sërish reshjeve të dendura të shiut, çka mund të sjellin...

I ftohti përfshin Shqipërinë, ngrica dhe akull në disa zona

Pas reshjeve të shiut, vendi është përfshirë nga temperaturat e ulëta, çka ka sjellë dhe ngrica në disa zona. Sipas ARRSH në akset rrugore të...

Reshjet e dendura/ Si paraqitet situata në Shqipëri

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në Shqipëri përsa i përket daljes së lumenjve nga shtrati, përmbytjeve, problemeve me furnzimin e energjisë...

BBC: Moti i keq që përfshiu Spanjën kalon në Ballkan, përfshihet edhe Shqipëria

BBC në seksionin e saj të motit bën të ditur se stuhia "Fiomena" që përfshiu Spanjën do të zhvendoset drejt Ballkanit. "Stuhia do fokusohet në...

Reshjet masive të shiut, ja si është situata në Shqipëri këtë të dielë

Prej ditësh tashmë Shqipëria dhe rajoni janë përfshirë nga reshje të dendura shiu çka ka sjellë dhe një situatë problematike dhe përmbytje tokash. Situatë problematike...

Reshjet e dendura/ Situata nga përmbytjet në Shqipëri

Reshjet e dendura të shiut të  ditë ve të  fundit kanë vështirësuar situatën në Shqipëri duke nxjerrë  disa lumenj nga shtrati e përmbytur zona...

Media italiane: Pse duhet të investojmë në Shqipëri?

Media italiane "Comunicati-stampa.net", i ka kushtuar një shkrim ekonomisë së Shqipërisë dhe pse duhet të investohet dhe pse jo të zgjedhësh për të jetuar...

Për Nënë Terezën/ Mbërrin në Shqipëri indiani që eci në këmbë në 42 shtete

Nitin Sonawane, i riu nga India ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të festuar 150-vjetorin e Mahatma Gandhi duke udhëtuar në këmbë deri...

Të fundit

Greqi/ Ambasada: Gati dokumentat ID deri më datë 24 dhjetor 2020

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Athinë njofton se shtetasit të cilët kanë kryer aplikim për dokumente biometrikë (pasaportë dhe kartë identiteti) deri më...

Turqi/ Portieri shqiptar ndërron ekip, gati për aventurën e re

Portieri shqiptar Gentian Selmani pritet të ndryshojë skuadër, por sërish do të mbetet në Turqi. Sportisti i Menemensporit raportohet se ka arritur marrëveshje me klubin...

Itali/ Ambasada e Shqipërisë njofton mbërritjen e dokumentave ID

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Romë njofton qytetarët se kanë mbërritur  pasaportë dhe letërnjoftim për ata që kanë aplikuar deri më datën 18...

Greqi / Prezantimi i Organizatës “Jeta_Selanik” në festën e shumëgjuhësisë

Organizata “Jeta” në Selanik mori pjesë në festivalin e shumëgjuhësisë, i cili u organizua nëpërmjet platformës online “Zoom”. Pjesëtaret që përfaqësuan Organizatën “Jeta” u prezantuan...

SHBA / Masa më të rrepta kundër COVID-19

Administrata e Presidentit Joe Biden do të ndalojë hyrjen në vend të shumicës së shtetasve jo-amerikanë të cilët kanë qenë kohët e fundit në...