Pandemia Covid-19

E shtunë, 18 Maj, 2024
E shtunë, 18 Maj, 2024

ETIKETA

Pandemia Covid-19

Histori frymëzuese / Njihuni me Hilda Mehmetin, mjeken shqiptare në Modena

“Italia ka qenë pjesë e lajmeve për një kohë të gjatë, si një nga vendet e prekura më së shumti në botë nga Covid-19....

Hapen shkollat shqipe në Zvicër, në Uster vijon mësimi në distancë

Sot janë hapur dyert e shkollave shqipe në Zvicër. Autoritetet zvicerane kanë ndërmarrë një varg masash për t’iu kthyer zhvillimit normal të jetës pas...

Dy artistët e njohur, këngë mjekëve të vijës së parë të frontit (Video)

Një këngë e ndjerë i kushtohet të gjithë atyre mjekëve që kanë zgjedhur të qendrojnë në vijën e parë të frontit të luftës kundër...

Lehtësimi i masave/ Rifillojnë shërbimet në konsullatën shqiptare në Mynih

Duke filluar nga dita e sotme rinisin shërbimet konsullore në përfaqësinë shqiptare në Mynih. Vendimi vjen pas lehtësimit të masave ndaj pandemisë Covid-19 në...

Të fundit

Zgjohet opozita:Vota e Diasporës të peshojë njësoj si e shqiptarëve brenda vendi

Vota e diasporës është kthyer sërish në vëmendje të politikës shqiptare, pas njoftimit të turit të takimeve të kryeministrit Rama në Diasporë, të nisur...

Artisti Adem Dalipi vendos shallin me shqiponjë ditën e diplomimit në SHBA

Adem Dalipi, artisti me origjinë shqiptare i lindur në Shtetet e Bashkuara të  Amerikës po ngjit me shpejtësi shkallët e suksesit përtej oqeanit. Por...

Njohja e pensioneve me Italinë, takimi i parë zbatues nis më 18 qershor

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja bëri të ditur sot se takimi i parë zbatues i marrëveshjes me Italinë për njohjen e...

Mirënjohje për mbështetjen Kanadeze, Diaspora fushatë dhurimi gjaku

Me rastin e 25 vjetorit të arritjes së refugjatëve të Kosovës në Kanada dhe në shenjë mirënjohje ndaj Forcave të Armatosura Kanadeze e popullit...

Itali/ Kompania shqiptare vlerësohet më e mira për sigurinë financiare

Mes 100 kompanive të vlerësuara në Romë në garën e çmimeve Industria Felix është edhe një kompani shqiptare. Në aktivitetin e cili numëron edicionin...