Pandemia Covid-19

E hënë, 22 Prill, 2024
E hënë, 22 Prill, 2024

ETIKETA

Pandemia Covid-19

SHBA /Vaksina, imuniteti i tufës dhe ilaçet e reja në luftën kundër Covid-19

Po hyjmë në muajin e shtatë të pandemisë të koronavirusit. Gjatë kësaj kohe, ne kemi mësuar shumë gjëra në lidhje me virusin SARS-CoV-2 dhe...

Itali / “Le Iene”: Futbollisti shqiptar mund të jetë pacienti 0?

Një futbollist profesionist shqiptar, 18-vjeçar, i cili jeton 15 kilometra larg Codogno-s, ka shfaqur simptoma të koronavirusit 3 javë para se në Itali të...

Ambasada e Hollandës në Shqipëri, donacion për fëmijët e prekur nga kriza Covid

1 Qershori është dita ndërkombëtare e mbrojtjes së fëmijëve, ku vëmendja e prindërve dhe shoqërisë drejtohet tek të drejtat dhe mirëqenia e tyre. Ambasada e...

KKD / Lazim Destani bashkon sipërmarrësit e Diasporës në ndihmë të vendlindjes

Anëtari i Këshillit Koordinues të Diasporës, Lazim Destani sërish ka ndërmarrë një nismë që i vjen në ndihmë vendlindje. Së bashku me sipërmarrës të...

Mjeku shqiptar në Zvicër: Rikthim në normalitet, para zbulimit të vaksinës

Shumë vende në botë i kanë lehtësuar masat e ndërmarra në kuadër të pandemisë Covid-19, kryesisht për shkak të kurbës në rënie të të...

Covid-19 / Ja si mund të kthehen në rrugë tokësore shqiptarët nga vendet e BE-së

Shqipëria hap kufirin tokësor për shtetas shqiptarë dhe të huaj më datë 1 qershor, pas mbylljes prej afro dy muajsh për shkak të pandemisë...

Britani / 11-vjeçari shqiptar koncert në ballkon, mbledh £1000 për mjekët

Të shumtë kanë qenë shqiptarët nëpër botë që kanë dhënë kontribut për punonjësit të cilët kanë luftuar në vijën e parë të luftës ndaj...

COVID-19 / Bullgaria nga 1 qershori ndalon hyrjen e shtetasve të huaj

Bullgaria ka njoftuar se do të ndalojë përkohësisht hyrjen e të gjithë shtetasve në të gjithë pikat e kalimit kufitar të transportit tokësor, ajror,...

OSBE dhuron 20 mijë euro pajisje mbrojtëse për Policinë Kufitare

Që nga fillimi i pandemisë COVID-19 në Shqipëri, OSBE ka deklaruar se ka përshtatur punën e saj për t’iu përgjigjur më mirë nevojave të...

Itali / Mjeku shqiptar: Vala e dytë e Covid, nuk duhet të ulim masat mbrojtëse

Covid-19, i cili u shfaq dhjetorin e kaluar në Wuhan të Kinës, është përhapur në mbarë globin dhe ka shkaktuar vdekje të mijëra personave....

Të fundit

Fuqia e një gruaje në zërin e Emina Cunmulajt

Emina Cunmulaj ka qënë e ftuara speciale e mbrëmjes së organizuar nga Albanian Roots Club në St. Francis College, një takim ku ajo ku...

70 përqind e shqiptarëve të Shqipërisë me llogari bankare

Tremujori i parë i vitit janar-mars 2024, ka treguar një rritje të përshpejtuar me 36 përqind (rreth 18 mijë transaksione më shumë) të transaksioneve...

Shqipërim Arifi: Shkarkimi im si kryetar u bë nga Vuçiç në bashkëpunim me Kurtin

Pasi njoftimit të presidenti serb Aleksandër Vuçiç për largimin nga posti i kryetarit të komunës së Luginës së Preshevës, Shqipërimi Arifi, bëri përgjegjës për...

Shpërndahet kuvendi komunal i Preshevës, emërohet organi i përkohshëm drejtues

Në gazetën zyrtare të Republikës së Serbisë është publikuar vendimi i qeverisë për shpërbërjen e Kuvendit Komunal të Preshevës dhe emërimi i organit të...

Media amerikane: Shqipëria, vizitoni vendet më të bukura në perlën e Ballkanit

Fshatra piktoreske në majë të kodrave, vende të jashtëzakonshme antike, plazhe parajsore dhe male spektakolare… Këto janë 10 vendet më të bukura që duhen vizituar...