Banka Boterore

E premte, 19 Prill, 2024
E premte, 19 Prill, 2024

ETIKETA

Banka Boterore

Pasojat e pandemisë Covid-19 / BE jep 180 milion për Shqipërinë

Shqipëria do të marrë 180 milion euro si mbështetje për ekonominë e vendit pas goditjes që i ka dhënë pandemia Koronavirus. Bashkimi Europion ka miratuar...

SHBA/ Njihuni me shqiptarin që punon për Bankën Botërore në Washington

Ermal Vila, eksperti shqiptar në Bankën Botërore në Washington DC, SHBA, ka udhëhequr studimin e sapo publikuar nga Banka Botërore “Building effective, accountable and...

Kriza Koronavirus / Banka Botërore në Shqipëri: Tri probleme që duan zgjidhje

Menaxherja e zyrës së Bankës Botërore në Shqipëri Maryam Salim në një intervistë për emisionin A2 Business ka folur për pasojat që pritet të...

Raporti Bankës Botërore: Bankat shqiptare të shëndetshme, të dytët në rajon

Në raportin më të fundit periodik për vendet e Ballkanit Perëndimor, ku vlerësohet edhe impakti i Covid-19 për të 6 ekonomitë e rajonit, mes...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...