Galeri

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Galeri

“Shejzat” botohej për herë të parë në Romë më 1957-ën

Revista albanologjike “Shejzat” u botua për herë të parë...

Foto Dite/ Petro Nini Luarasi me nxënësit e tij në shkollën e Negovanit në 1909

Petro Nini Luarasi fotografuar me nxënësit e tij në...

Foto dite/ Anëtar të “Vatrës” me presidentin amerikan Woodrow Wilson më 1918

Anëtar të “Vatrës” me presidentin amerikan Woodrow Wilson më...

Botimet për Diasporën bëhen pjesë e platformës digjitale të veprave shqiptare

Botimet për Diasporën janë tashmë pjesë e Digjitalizimit të...

FOTO DITE/ Një pamje e rrallë e veprimtares Parashqevi Qiriazi

Një foto e rrallë e Parashqevi Qiriazit (1880-1970), veprimtare...

Foto e rrallë e Shkollës Amerikane të Korçës, rreth vitit 1930

Kjo shkollë ishte shkolla e parë shqiptare për vasha...

Foto Dite/ 1941, vendosja e bustit të Skënderbeut në kalanë e Kërçovës

Më 28 nëntor 1941 në kalanë e Kërçovës u...

Foto Dite/ Dy vizitorë nga Shtima në Muzeun e Krujës

Muzeu Historik dhe Etnografik i Krujës është vizituar ditën...

Tokio 2020/ “Distria e Artë”, lot gëzimi e suksesi në marrjen e medaljes

Distria është vetëm 25 vjeç dhe një sportiste mjaft...

“Shejzat” botohej për herë të parë në Romë më 1957-ën

Revista albanologjike “Shejzat” u botua për herë të parë...

Foto Dite/ Petro Nini Luarasi me nxënësit e tij në shkollën e Negovanit në 1909

Petro Nini Luarasi fotografuar me nxënësit e tij në...

Foto dite/ Anëtar të “Vatrës” me presidentin amerikan Woodrow Wilson më 1918

Anëtar të “Vatrës” me presidentin amerikan Woodrow Wilson më...

Botimet për Diasporën bëhen pjesë e platformës digjitale të veprave shqiptare

Botimet për Diasporën janë tashmë pjesë e Digjitalizimit të...

FOTO DITE/ Një pamje e rrallë e veprimtares Parashqevi Qiriazi

Një foto e rrallë e Parashqevi Qiriazit (1880-1970), veprimtare...

Foto e rrallë e Shkollës Amerikane të Korçës, rreth vitit 1930

Kjo shkollë ishte shkolla e parë shqiptare për vasha...

Foto Dite/ 1941, vendosja e bustit të Skënderbeut në kalanë e Kërçovës

Më 28 nëntor 1941 në kalanë e Kërçovës u...

Foto Dite/ Dy vizitorë nga Shtima në Muzeun e Krujës

Muzeu Historik dhe Etnografik i Krujës është vizituar ditën...

Tokio 2020/ “Distria e Artë”, lot gëzimi e suksesi në marrjen e medaljes

Distria është vetëm 25 vjeç dhe një sportiste mjaft...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...