Financë

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

Financë

Euro prek nivelin më të ulët nga dhjetori i vitit 2007

Rënia e monedhës europiane në kursin e këmbimit me...

BSH miraton nesër sistemin e pagesave në euro, mund të fillojë punë që në janar

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë pritet të miratojë...

Nivel rekord! Shqiptarët morën 3.8 milionë euro transferta personale offshore

Investimi që individët shqiptarë kanë bërë në qendrat financiare...

Euro bie sërish, është pranë niveleve më të ulëta të 14 viteve të fundit

Rënia e euros në kursin e këmbimit me lekun...

Sa pasuri zotërojnë shqiptarët?

Banka Botërore ka publikuar së fundmi raportin me titull...

BERZH: Ekonomia shqiptare pritet të rritet me 8 %

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) vlerëson se...

Fiskalizimi/ Dhoma e Biznesit të Diasporës nis ciklin e dytë të trajnimeve

Në mbështetje të biznesit dhe kryesisht anëtarëve të saj,...

Dhoma e Biznesit të Diasporës nis ciklin e dytë të trajnimeve për fiskalizmin

Në mbështetje të biznesit dhe kryesisht antarëve të saj,...

Analiza/Punësimi në BE po rritet ndjeshëm, por rimëkëmbja nuk është arritur ende

Në Forumin Ekonomik të Brukselit në qershor, Ursula von...

Fiskalizmi/Nis cikli i trajnimeve për anëtarët e Dhomës së Biznesit të Diasporës

Dhoma e Biznesit të Diasporës në bashkëpunim me Akademinë...

Euro prek nivelin më të ulët nga dhjetori i vitit 2007

Rënia e monedhës europiane në kursin e këmbimit me...

BSH miraton nesër sistemin e pagesave në euro, mund të fillojë punë që në janar

Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë pritet të miratojë...

Nivel rekord! Shqiptarët morën 3.8 milionë euro transferta personale offshore

Investimi që individët shqiptarë kanë bërë në qendrat financiare...

Euro bie sërish, është pranë niveleve më të ulëta të 14 viteve të fundit

Rënia e euros në kursin e këmbimit me lekun...

Sa pasuri zotërojnë shqiptarët?

Banka Botërore ka publikuar së fundmi raportin me titull...

BERZH: Ekonomia shqiptare pritet të rritet me 8 %

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) vlerëson se...

Fiskalizimi/ Dhoma e Biznesit të Diasporës nis ciklin e dytë të trajnimeve

Në mbështetje të biznesit dhe kryesisht anëtarëve të saj,...

Dhoma e Biznesit të Diasporës nis ciklin e dytë të trajnimeve për fiskalizmin

Në mbështetje të biznesit dhe kryesisht antarëve të saj,...

Analiza/Punësimi në BE po rritet ndjeshëm, por rimëkëmbja nuk është arritur ende

Në Forumin Ekonomik të Brukselit në qershor, Ursula von...

Fiskalizmi/Nis cikli i trajnimeve për anëtarët e Dhomës së Biznesit të Diasporës

Dhoma e Biznesit të Diasporës në bashkëpunim me Akademinë...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...