Agro Industri

E shtunë, 20 Prill, 2024
E shtunë, 20 Prill, 2024

Agro Industri

Mediat në New York: Shija e “Biftekut Skenderbeg” në restorantin shqiptar

Portali eater.com në New York i ka dedikuar një...

Ministrja Denaj: 5 mijë € grant për çdo shtetas shqiptar të kthyer që hap biznes

“Grant 5 mijë euro për çdo shtetas shqiptar që...

Sipërmarrësi nga Shkodra, nismë humanitare në Itali

Lulëzim Vulashi nga Shkodra është një nga shqiptarët e...

Shqiptarët e Kosovës ndihmuan turizmin, ja falenderimi i “Mrizit të Zanave”

Agroturizmi "Mrizi i Zanave" ka gjetur një mënyrë të...

Historia / U njohën në Greqi dhe u kthyen në vendlindje për të investuar

Në një fermë që është 5 orë larg Tiranës,...

Blogeri suedez: Ja 15 pjatat më të mira shqiptare

Një prej portaleve më të njohur të turizmit global,...

Greqi/ Mbyllja e kufirit me Shqipërinë, mungesë punëtorësh sezonalë

Ullishtja e Nikos Argirakis në Greqi, e ndërtuar mes...

Punësimi në kooperativa/ Kushtet për njohjen automatike të vjetërsisë në punë

Për vite me radhë, qindra persona çdo vit, gra...

Mediat në New York: Shija e “Biftekut Skenderbeg” në restorantin shqiptar

Portali eater.com në New York i ka dedikuar një...

Ministrja Denaj: 5 mijë € grant për çdo shtetas shqiptar të kthyer që hap biznes

“Grant 5 mijë euro për çdo shtetas shqiptar që...

Sipërmarrësi nga Shkodra, nismë humanitare në Itali

Lulëzim Vulashi nga Shkodra është një nga shqiptarët e...

Shqiptarët e Kosovës ndihmuan turizmin, ja falenderimi i “Mrizit të Zanave”

Agroturizmi "Mrizi i Zanave" ka gjetur një mënyrë të...

Historia / U njohën në Greqi dhe u kthyen në vendlindje për të investuar

Në një fermë që është 5 orë larg Tiranës,...

Blogeri suedez: Ja 15 pjatat më të mira shqiptare

Një prej portaleve më të njohur të turizmit global,...

Greqi/ Mbyllja e kufirit me Shqipërinë, mungesë punëtorësh sezonalë

Ullishtja e Nikos Argirakis në Greqi, e ndërtuar mes...

Punësimi në kooperativa/ Kushtet për njohjen automatike të vjetërsisë në punë

Për vite me radhë, qindra persona çdo vit, gra...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...