Agro Industri

E diel, 25 Shkurt, 2024
E diel, 25 Shkurt, 2024

Agro Industri

Covid-19/ Greqia: Duhet marrëveshje me Shqipërinë, rrezikohet prodhimi i frutave

Ministri grek i bujqësisë Makis Vorodhis, tha se Athina...

Ekonomi/18% më shumë eksporte të prodhimeve bujqësore krahasuar me marsin 2019

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha...

Agro industria  mund të frenojë migrimin

Bujqësia dhe prodhimtaria nëse mbështeten si duhet nga shteti,...

Tre mënyra për të pastruar frutat dhe perimet nga pesticidet

Një regjim i shëndetshëm ushqimor, nënkupton ngrënien e shumë...

Shtyhen aplikimet për grantet e financimit të fermerëve

Agjencia e Zhvillimi Bujqësor dhe Rural ka shtyrë aplikimet...

Agroturizmi, modeli që po nxit ekonominë rurale

Si një model i suksesshëm biznesi, investimet në agroturizëm...

Covid-19/ Greqia: Duhet marrëveshje me Shqipërinë, rrezikohet prodhimi i frutave

Ministri grek i bujqësisë Makis Vorodhis, tha se Athina...

Ekonomi/18% më shumë eksporte të prodhimeve bujqësore krahasuar me marsin 2019

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla tha...

Agro industria  mund të frenojë migrimin

Bujqësia dhe prodhimtaria nëse mbështeten si duhet nga shteti,...

Tre mënyra për të pastruar frutat dhe perimet nga pesticidet

Një regjim i shëndetshëm ushqimor, nënkupton ngrënien e shumë...

Shtyhen aplikimet për grantet e financimit të fermerëve

Agjencia e Zhvillimi Bujqësor dhe Rural ka shtyrë aplikimet...

Agroturizmi, modeli që po nxit ekonominë rurale

Si një model i suksesshëm biznesi, investimet në agroturizëm...

Të fundit

Greqi/ Nxënësit e klasës së gjuhës shqipe në Kiplesi festuan Pavarësinë e Kosovës

Në kuadër të Ditës së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, mësuesja Lefteri Metkaj dhe Me rastin e 16 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës nxënësit e...

Noli TV, kulturë, informacion, identitet kombëtar në SHBA

Noli TV është një shembull i suksesit të një kanali televiziv lokal që shërben si një zë i rëndësishëm për komunitetin shqiptar. Noli TV...

16 vjetori i Pavarësisë së Kosovës, kryeministri Kurti i pranishëm në kremtimet në Britani

Ditën e djeshme Ambasada e Republikës së Kosovës organizoi një pritje me rastin e 16 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Në pritjen e organizuar...

NDIEJ VS NDJEJ

 Kur një “j” në vend të “i” e ndryshon krejtësisht kuptimin!  Pse gabojmë kaq shumë me këto dy folje?   Para disa kohësh nisa të...

Diaspora redakton Wikipedia-n

Prej 20 shkurtit  Wikimedian-ët e Gjuhës Shqipe kanë nisur një fushatë për redaktimin e gjuhës shqipe në platformën wikipedia. Misioni i kësaj nisme të përbashkët...