Agro Industri

E premte, 9 Qershor, 2023
E premte, 9 Qershor, 2023

Agro Industri

Agjencia Franceze e Lajmeve: 2020, viti i artë i bletërritësve shqiptarë

Pa pesticide, pa zhurmë dhe pa ndotje. Bletët shqiptare...

Produktet lokale, rriten eksportet nga fushat e Maliqit

Prodhimi bujqësor në bashkinë Maliq, është rritur ndjeshëm gjatë...

Greqi / Punëtorëve sezonalë nga Shqipëria këtë vit nuk u nevojitet vizë pune

Është publikuar në Fletoren Zyrtare të qeverisë...

Greqi / Marrëveshja për punë sezonale përfitojnë 10 mijë shqiptarë, ja procedura

Shqipëria me Greqinë kanë arritur një marrëveshje për sa...

COVID-19 / Fondet e Skemës Kombëtare dhe IPARD-t, ndihmë për agropërpunimin

Industria e agropërpunimit është një nga shtyllat...

Greqi, kërkohet ndihmë për punëtorët sezonalë nga Shqipëria

Drejtuesit e disa rajoneve greke po i kërkojnë qeverisë...

Platformat virtuale, impakt në zinxhirin e furnizimit për agrobizneset

Platformat virtuale po japin impakt në zinxhirin e furnizimit...

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut marrëveshje për çertifikatat fitosanitare

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut shumë shpejt do të...

Agjencia Franceze e Lajmeve: 2020, viti i artë i bletërritësve shqiptarë

Pa pesticide, pa zhurmë dhe pa ndotje. Bletët shqiptare...

Produktet lokale, rriten eksportet nga fushat e Maliqit

Prodhimi bujqësor në bashkinë Maliq, është rritur ndjeshëm gjatë...

Greqi / Punëtorëve sezonalë nga Shqipëria këtë vit nuk u nevojitet vizë pune

Është publikuar në Fletoren Zyrtare të qeverisë...

Greqi / Marrëveshja për punë sezonale përfitojnë 10 mijë shqiptarë, ja procedura

Shqipëria me Greqinë kanë arritur një marrëveshje për sa...

COVID-19 / Fondet e Skemës Kombëtare dhe IPARD-t, ndihmë për agropërpunimin

Industria e agropërpunimit është një nga shtyllat...

Greqi, kërkohet ndihmë për punëtorët sezonalë nga Shqipëria

Drejtuesit e disa rajoneve greke po i kërkojnë qeverisë...

Platformat virtuale, impakt në zinxhirin e furnizimit për agrobizneset

Platformat virtuale po japin impakt në zinxhirin e furnizimit...

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut marrëveshje për çertifikatat fitosanitare

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut shumë shpejt do të...

Të fundit

Çmim i parë për poeten Irma Kurti në SHBA

Një tjetër vlerësim për krijimtarinë e poetes shqiptare Irma Kurti, e cila vlerësohet me çmim të parë në Amerikë në konkursin letrar “Poetry Thymes...

Shkolla “Gjuha Jonë”  në Philadelphia kremton mbylljen e vitit mësimor

4 Qershori 2023 nuk mund të konsiderohej për gjithë komunitetin shqiptar të Filadelfias thjesht si Dita e mbylljes së vitit mësimor 2022-2023 në shkollën...

Je në Prishtinë? Mos e humb prezantimin e Abetares Mbarëkombëtare

Me moton “Libri triumfon” ditën e djeshme është çelur edicioni i 23-të i Panairit të Librit në Prishtinë . Një aktivitet ku është paralajmëruar të...

Takim me kryesinë e “Shkollës Shqipe” në Zvicër

Në prag të përfundimit të vitit shkollor 2022/2023, të mësimit shqip në Zvicër  sot  në mjediset e Ambasadës së Shqipërisë u organizua një takim...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 26 maj në Milano

Konsullata shqiptare në Milano njofton të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për pasaporta biometrike dhe karta identiteti elektronike deri në datën 26 maj 2023...