Selanik

E diel, 23 Qershor, 2024
E diel, 23 Qershor, 2024

ETIKETA

Selanik

Greqi/ Konsullata në Selanik: Gati dokumentat për aplikimet deri më 30 tetor

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...

Greqi/ Covid-19 po përhapet me shpejtësi në Selanik, qeveria merr masa të reja

Rritja shpejtë e rasteve me Covid-19 në qytetin e dytë më të madh të Greqisë, në Selanik, e shtyu qeverinë e vendit fqinj, të...

Greqi/ Gjenetisti shqiptar: Covid-19 është virus parazit, nuk prodhon vetveten

Gjenetisti shqiptar Luan Zyka, në një intervistë për Tv Tribuna në Athinë, flet për pandeminë e Covid-19 dhe rolin e mikroorganizmave në jetën njerëzore....

Greqi/ Konsullata në Selanik: Gati dokumentat për aplikimet deri më 11 tetor

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...

Greqi/ Botohet numri i 3-të i revistës “Zëri i Diasporës në Selanik”

Komuniteti Shqiptar i Selanikut ka botuar numrin e tretë të revistës Kulturore “Voice of Diaspora Selanik” (Zëri i Diasporës në Selanik) në shqip dhe...

Greqi/ Konsullata Shqiptare në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...

Greqi/ Komuniteti shqiptar në Selanik aktivitet për donacione në Bankën e Gjakut

Komuniteti Shqiptar në Selanik në bashkëpunim me spitalin “Ahepa” në Greqi, ka ndërmarrë një akt humanitar duke organizuar ditën e shtunë 24 tetor 2020,...

Selanik / Konsullata njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton të gjithë bashkatdhetarët se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të cilat është...

Selanik/ Dokumentet biometrike, ja kush mund të shkojë t’i tërheqë

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik ka njoftuar se kanë mbërritur dokumentet bimoetrike dhe u bën thirrje qytetarëve që të shkojnë...

Selanik/ Ndryshojnë datat e marrjes së pasaportave dhe kartave ID

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka bërë me dije se janë afruar datat e takimeve...

Të fundit

Fëmijët e Diasporës nisin shkollën verore “Jam Shqiptar”

Me pjesëmarrjen e 20 nxënësve nga diaspora shqiptare në Itali, ka nisur ditën e sotme shkolla verore “Jam Shqiptar”. Kjo nismë mbështetet nga Ministria...

Franca, vendi më i kërkuar nga shqiptarët për azil

Franca vijon të mbetet destinacioni kryesor ku shtetasit shqiptarë drejtohen për të kërkuar azil. Teksa në 2022 dhe 2023 një pjesë e konsiderueshme e shqiptarëve...

Lamtumirë At Antonio Bellushi, Bilbil i Gjuhës Shqipe dhe Arbërisë

Edhe pse të larguar 600 vjet më parë, pas vdekjes së Skënderbeut, Arbëreshët e Italisë nuk i harruan kurrë rrënjët e tyre të lashta. Arbëreshi...

Shuhet Atë Antonio Bellusci

Ditën e djeshme është ndarë nga jeta Atë Antonio Bellusci, hulumtuesi i përkushtuar i kulturës iliro-shqiptare, studimet etnografike të së cilit hodhë ndritë mbi...

Tiranë-Zagreb fluturime direkte deri në tetor 2024

Kompania ajrore e Kroacisë dhe anëtare e Star Alliance "Croatia Airlines" ka njoftuar se do të kryejë fluturime direkte Zagreb-Tiranë deri në muajin tetor...