Selanik

E hënë, 18 Janar, 2021
E hënë, 18 Janar, 2021

ETIKETA

Selanik

Greqi/ Organizata “Jeta” vijon nismat e solidaritetit

Organizata “Jeta” në Selanik prej disa javësh ka ndërmarrë një nismë solidare për të ndihmuar familjet në nevojë. Me afrimin e festave angazhimi ka...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...

Shqiptarët në Selanik bëhen bashkë në një nismë humanitare

Shqiptarët në Selanik, Greqi kanë ndërmarrë një nismë humanitare për të ndihumuar njerëzit në këto kohë të vështira të pandemisë. Duke nisur nga dita...

Greqi/ Konsullata në Selanik: Gati dokumentat për aplikimet deri më 30 tetor

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...

Greqi/ Covid-19 po përhapet me shpejtësi në Selanik, qeveria merr masa të reja

Rritja shpejtë e rasteve me Covid-19 në qytetin e dytë më të madh të Greqisë, në Selanik, e shtyu qeverinë e vendit fqinj, të...

Greqi/ Gjenetisti shqiptar: Covid-19 është virus parazit, nuk prodhon vetveten

Gjenetisti shqiptar Luan Zyka, në një intervistë për Tv Tribuna në Athinë, flet për pandeminë e Covid-19 dhe rolin e mikroorganizmave në jetën njerëzore....

Greqi/ Konsullata në Selanik: Gati dokumentat për aplikimet deri më 11 tetor

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...

Greqi/ Botohet numri i 3-të i revistës “Zëri i Diasporës në Selanik”

Komuniteti Shqiptar i Selanikut ka botuar numrin e tretë të revistës Kulturore “Voice of Diaspora Selanik” (Zëri i Diasporës në Selanik) në shqip dhe...

Greqi/ Konsullata Shqiptare në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...

Greqi/ Komuniteti shqiptar në Selanik aktivitet për donacione në Bankën e Gjakut

Komuniteti Shqiptar në Selanik në bashkëpunim me spitalin “Ahepa” në Greqi, ka ndërmarrë një akt humanitar duke organizuar ditën e shtunë 24 tetor 2020,...

Të fundit

Spanjë/ Ermonela Jaho rikthehet në skenë me “Përrallat e Hoffman”

Sopranoja shqiptare me famë botërore Ermonela Jaho vjen me një performancë të re “Gran Teatre”, Liceu Barcelonë. Nga sot deri në 1 shkurt, ajo do...

BE-ja shqyrton “pasaportat COVID-19” për lëvizjen e qytetarëve

Bashkimi Evropian është duke shqyrtuar idenë për vendosjen e të ashtuquajturave “pasaporta COVID-19″, të cilat do t’u mundësonin udhëtim pa pengesa qytetarëve të cilët...

Vetëm 19 vjeç, kush është talenti nga Berati që debutoi në Bundesligë

Tim Civeja, mesfushori shqiptar 19-vjeçar, bëri debutimin e tij në Bundesligën gjermane në fundjavë gjatë ndeshjes Augsburg-Werder Bremen. Civeja u aktivizua vetëm për 4 minuta...

Dëmet nga moti i keq, Lazim Destani dërgon ndihma në Bozofcë

Moti i keq ka përfshirë të gjithë rajonin e Ballkanit, ku shirat e dendura të pak ditëve më parë shkaktuan përmbytje në rajone të...

Rumani/ Sopranoja shqiptare interpreton në shqip vargjet e poetit rumun Eminesku

Sopranoja shqiptare Arlinda Morava, është një ndër emrat më të vlerësuar të skenës operistike rumune, prej vitesh jeton dhe ka ndërtuar karrierën e saj...