ndihma

E diel, 23 Qershor, 2024
E diel, 23 Qershor, 2024

ETIKETA

ndihma

SHBA / Mark Gjonaj dhe Organizata “Motrat Qiriazi” në ndihmë të të moshuarve

Pjesë e përpjekjeve për të mbështetur komunitetin në këtë periudhë të vështirë kanë qenë edhe nisma të ndryshme sociale të organizuara nga...

Covid/ Polonia i vjen në ndihmë Shqipërisë, dhuron mjete mbrojtëse për spitalet

Një tjetër vend i ka ardhur në ndihmë Shqipërisë në luftën kundër pandemisë Covid-19. Një autokolonë që përmban më shumë se 60 mijë litra...

SHBA / Këshilli Shqiptaro-Amerikan ndihmon bashkatdhetarët

Masat që pasuan përhapjen e pandemisë së koronavirusit në Shqipëri, Kosovë e Maqedoninë e Veriut, shkaktuan probleme financiare për shumë familje e biznese. Për...

COVID-19 / Lazim Destani ndihmon mijëra familje në Maqedoninë e Veriut

Kompania Ecolog International e filantropit Lazim Destani ka zgjedhur t'i vijë në ndihmë mijëra familjeve në Tetovë si dhe në komunat përreth, duke i...

Delma Muça, futbollistja e kombëtares U-17 ndihmon 3 familje në nevojë 

Delma Muça, futbolliste e KF Teuta dhe njëherazi pjesëtare e kombëtares U-17, ka ndihmuar tre familje që gjenden në vështirësi. 15 vjeçarja nga Vora...

Gjermani / Fondacioni “Besa” ndihma për vendlindjen

Ilir Seferi nga fondacioni "Besa" në Bavari ka shpjeguar rolin e Diasporës në kohën e COVID-19. Pasojat e këtij virusi i ndjejnë...

Të fundit

Fëmijët e Diasporës nisin shkollën verore “Jam Shqiptar”

Me pjesëmarrjen e 20 nxënësve nga diaspora shqiptare në Itali, ka nisur ditën e sotme shkolla verore “Jam Shqiptar”. Kjo nismë mbështetet nga Ministria...

Franca, vendi më i kërkuar nga shqiptarët për azil

Franca vijon të mbetet destinacioni kryesor ku shtetasit shqiptarë drejtohen për të kërkuar azil. Teksa në 2022 dhe 2023 një pjesë e konsiderueshme e shqiptarëve...

Lamtumirë At Antonio Bellushi, Bilbil i Gjuhës Shqipe dhe Arbërisë

Edhe pse të larguar 600 vjet më parë, pas vdekjes së Skënderbeut, Arbëreshët e Italisë nuk i harruan kurrë rrënjët e tyre të lashta. Arbëreshi...

Shuhet Atë Antonio Bellusci

Ditën e djeshme është ndarë nga jeta Atë Antonio Bellusci, hulumtuesi i përkushtuar i kulturës iliro-shqiptare, studimet etnografike të së cilit hodhë ndritë mbi...

Tiranë-Zagreb fluturime direkte deri në tetor 2024

Kompania ajrore e Kroacisë dhe anëtare e Star Alliance "Croatia Airlines" ka njoftuar se do të kryejë fluturime direkte Zagreb-Tiranë deri në muajin tetor...