ndihma

E shtunë, 25 Maj, 2024
E shtunë, 25 Maj, 2024

ETIKETA

ndihma

Këshilli shqiptaro-amerikan dorëzon ndihma në Bashkinë e Shkodrës

Për të ndihmuar sadopak njerëzit në nevojë, Këshilli Shqiptaro-Amerikan, prej më shumë se një viti po kontribuon me nisma humanitare për qindra familje. Këshilli Shqiptaro-Amerikan,...

SHBA/ Organizata MedShare i bashkohet nismës së “Albanians Fighting Cancer”

Nismës së shoqatës shqiptare “Albanians Fighting Cancer” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të ndihmuar shëndetësinë në Shqipëri në përballimin e situatës COVID...

SHBA/ Komuniteti shqiptar në Nju Xhersi në ndihmë të familjeve në nevojë

“Qendra Kulturore Shqiptaro – Amerikane” dhe xhamija e qytetit kanë grumbulluar ndihma për familjet në nevojë në Nju Xhersi, SHBA. “Me iniciativën e Imamit të...

Lidhja e Gruas Shqiptare në Greqi në ndihmë të refugjatëve në kampin Eleona

“Lidhja e Gruas Shqiptare në Greqi” ka ndërmarrë një nismë humanitare në ndihmë të refugjatëve që jetojnë në "Qendrën e akomodimit të Refugjatëve" në...

Kroaci/ Shqiptarët në Zarë në ndihmë të familjeve të dëmtuara nga tërmeti

Këshilli i Pakicës Shqiptare të Zarës është angazhuar për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti i fuqishëm që goditi Kroacinë. Këshilli u bëri thirrje...

Këshilli shqiptaro-amerikan dorëzon ndihma në disa bashki të Shqipërisë

Haxhi Dauti, president i Këshillit Shqiptaro-Amerikan, me seli në New York, vazhdon të jetë i pranishëm në vendlindje me kontributin e tij humanitar. Përfaqësuesit e ...

BE jep ndihmën e 4-ët për Shqipërinë/ Soreca: Lufta ndaj virusit nuk ka mbaruar

BE i ka dhuruar Shqipërisë të tjera paisje mjekësore për të përballuar luftën kundër Covid. Ambasadori i BE-së Luigi Soreca ishte sot në ceremoninë e...

Covid – 19 / Përballimi i pandemisë, SHBA ndihmë tjetër për Shqipërinë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se qeveria e SHBA ka akorduar një tjetër ndihmë financiare për Shqipërinë për të përballuar...

Mbërrin pjesa e dytë e ndihmës nga BE, respiratorë, autoambulanca e maska

Bashkimi Europian ka sjell në Shqipëri paketën e dytë të ndihmavetë me qëllim forcimin e kapaciteteve të sistemit shëndetësor për përballimin e luftës kundër...

Lazim Destani: Diaspora gjithmonë me sy nga Kosova, Shqipëria e Maqedonia

Në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës sot janë dorëzuar 15 mijë teste për COVID-19 nga Lazim Destani, përfaqësuesi i “Ecolog”-ut, Remzi Ejupi...

Të fundit

Zvicër/ Hapet një pikë shkollore në Romanshorn të Kantonit të Turgaut

Jemi në fillim apo në fundin e viti shkollor, kjo nuk ka rëndësi, por mbi të gjitha më e rëndësishmja është hapja e pikës...

Greqi/ Ambasadorja takime me autoritetet për pensionet dhe lejet e qendrimit

Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi znj. Luela Hajdaraga e shoqëruar nga një grup ekspertësh mbi ligjin e emigracionit ka zhvilluar një takim me Sekretarin...

Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

Për herë të parë në historinë e politikës amerikane dhe në institucionet më të larta qeveritare vlerësohen dhe çmohen Shkollat Shqipe, çka na bën...

Ermonela Jaho shkëlqen sërish në Londër me “Donizetti & Friends”

Opera Rara në datën 23 Maj 2024 rrugëtoi në qendër të Londrës, në një ndër skenat më të vjetra të këtij kryeqyteti anglez me...

OKB-ja miraton rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë

Me 84 vota për, kundër 19 dhe 68 abstenime, Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara miratoi një rezolutë që përcakton 11 korrikun, ditë...