kryesore2

E hënë, 15 Gusht, 2022
E hënë, 15 Gusht, 2022

ETIKETA

kryesore2

Foto/ Ky është i riu shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali

Ky është 19-vjeçari Xhuliano Këllici, shqiptari që humbi jetën mbrëmjen e së shtunës në një aksident tragjik në Treviso të Italisë. Mediat italiane shkruajnë Xhuljano...

Shqiptarët me gomone në Angli, ambasadori britanik takon Gledis Nanon

Ambasadori Alastair King-Smith zhvilloi një takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano. Përmes një njoftimi për mediat, ambasada britanike zbardh detaje...

Emigracioni dhe pandemia tkurrin Shqipërinë

Shqipëria është duke vuajtur një rënie të ndjeshme të numrit të popullsisë nga tremujori në tremujor, gjë që u përshpejtua edhe më shumë me...

Diaspora në Fokus/Antarja e KKD Brikena Muharremi takim me presidenten e Kosovës

Përfaqësuesja e komunitetit shqiptar në Britani në Këshillin Koordinues të Diasporës, Brikena Muharremi ka zhvilluar ditën e djeshme një takim me Presidenten e Kosovës,...

Zvicër/ Fillojnë regjistrimet në Shkollën Shqipe Ostermundigen Bern

Këtë të hënë shkolla shqipe Ostermundigen në Bern nis procesin e regjistrimeve për vitin e ri shkollor për nxënësit e rinj në klasat e...

Itali/ 27 vjeçarja shqiptare i jep fund jetës në burgun e Montorios

Donatella, një vajzë shqiptare e cila vuante prej vitesh nga varësia ndaj drogës u vetëvra në burgun e Montorios në Itali. Babai e çoi në...

SHBA/E hoqën nga puna për shkak të besimit,polici shqiptar hedh në gjygj shtetin

Një polic shqiptar me banim në Nju Jork ka hedhur në gjygj shtetin pasi e pushuan nga puna për shkak të besimit fetar. Marjel Kola...

SHBA/ Hetuesit ngrenë dyshime për vdekjen e aktorit shqiptar dhe bashkëshortes

Hetuesit amerikanë në New York dyshojnë se vdekja e 35-vjeçarit shqiptar Florind Belliu dhe gruas së tij 28-vjeçare Ornela Belliu nuk ishte pjesë e...

Thellohet bilanci në NY! Pasi hodhi gruan nga kati i 6 vetëvritet bashkëshorti

Është rënduar bilanci i ngjarjes tragjike të ndodhur së fundmi në New York. Mësohet se i vdekur ka mbetur edhe shqiptari, Florind Belliu. Ai...

”The Guardian”:Shqipëria i ka të gjitha: plazhe, male, histori dhe çmime të lira

Pavarësisht nga e kaluara e errët e shekullit XX, Shqipëria është tani një parajsë udhëtarësh me peizazhe të mahnitshme, bregdet dhe qytete historike, shkruan...

Të fundit

Daily Mail: Mbi 4 mijë shqiptarë kanë mbërritur në Britani me gomone këtë vit

Gazeta britanike “Daily Mail” raporton se deri tani, këtë vit, më shumë se 4000 shqiptarë kanë kaluar kanalin e La Manshit për të mbërritur...

Njohja e patentave nga Arabia Saudite, marrëveshja hyn në fuqi pas një muaji

Kanë përfunduar procedurat e marrëveshjes për njohjen reciproke të patentave mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Arabisë Saudite. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton...

Emigrantët shqiptarë nisin kthimin drejt Greqisë, ja situata në 24 orët e fundit

Pas pushimeve në vendlindje emigrantët shqiptarë kanë nisur kthimin drejt shtetit grek. Pranë pikës së kalimit kufitar Kakavijë, gjatë ditës së sotme nuk janë shënuar...

Foto/ Ky është i riu shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali

Ky është 19-vjeçari Xhuliano Këllici, shqiptari që humbi jetën mbrëmjen e së shtunës në një aksident tragjik në Treviso të Italisë. Mediat italiane shkruajnë Xhuljano...

15 gusht 1920 mbahej në Lushnje Kongresi i parë Arsimor

Pas fitores ushtarake e politike në Vlorë dhe çlirimit të tokave shqiptare të Veriut e të Verilindjes, u krijuan kushtet për t’u marrë më...