kryesore2

E hënë, 15 Gusht, 2022
E hënë, 15 Gusht, 2022

ETIKETA

kryesore2

Aksident në Rrogozhinë, 27 vjeçari që humbi jetën kishte ardhur sot nga Italia

Nje 27-vjeçar ka humbur jetën tragjikisht sot në Rrogozhinë pasi parakaloi me shpejtësi një kamion. Festim Mecaj kishte ardhur sot nga Italia, ndërsa kishte...

U vetëvra në Greqi, zbulohet drama familjare e 29-vjeçares shqiptare

Mëngjesin e sotëm një 29-vjeçare shqiptare u gjet e vetëvarur në banesën e saj në Lamia, ndërsa dyshohet se ngjarja kishte ndodhur një javë...

E rëndë në Greqi/ 29-vjeçarja shqiptare gjendet e vdekur në shtëpinë e saj

Qyteti i Lamias në Greqi është zgjuar nga një ngjarje tragjike këtë mëngjes. Sipas mediava helene, raportohet se një 29-vjeçare shqiptare është gjetur e...

E rëndë në Greqi/ 29-vjeçarja shqiptare gjendet e vdekur në shtëpinë e saj

Qyteti i Lamias në Greqi është zgjuar nga një ngjarje tragjike këtë mëngjes. Sipas mediava helene, raportohet se një 29-vjeçare shqiptare është gjetur e...

Itali/ Gati dokumentat për aplikimet deri më 15 korrik në Bari

Konsullata shqiptare në Bari njofton të gjithë qytetarët që kanë aplikuar për pasaporta dhe karta identiteti deri në datën 15 korrik 2022  përfshirë edhe...

Trupin ia copëtuan dhe e hodhën në kanal, identifikohet shqiptari në Itali

Autoritetet italiane kanë identifikuar trupin që u gjet i copëtuar në Adigetto më 28 korrik. Hetimet e kryera nga komanda zonale e karabinierëve të Rovigos,...

Greqi/Shqiptari vret gruan! E qëlloi me thikë në Zakynthos, kapet pas disa orësh

Një krim makabër ka tronditur ishullin Zakinthos ditën e djeshme, ku është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i autorit. Sipas burimeve policore gjatë një...

“Në shërbim të gjuhës dhe shkollës shqipe”

Të enjten, me datën 28 korrik 2022 përfaqësuesit e Këshillit Koordinues të Arsimtarëve në Diasporë (KKAD), Dr. Vaxhid Sejdiu (kryetar) dhe Mustafë Krasniqi (nënkryetar)...

Mbrëmje muzikore e miqësisë greko shqiptare

Shoqata e Muzikantëve të Korinthit dhe Shoqata e Emigrantëve të Korinthit organizojnë ditën e enjte më 4 gusht në ambientet e jashtme të teatrit...

Tragjike në Greqi, emigranti shqiptar vdes në kantierin e ndërtimit ku punonte

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të enjten e 28 korrikut në Ptolemaidha të Greqisë, ku një shqiptar ka humbur jetën. Bëhet fjalë për një...

Të fundit

Udhëtarët nga Kosova e mbajnë gjallë aeroportin e Kukësit

Pas krizës së fluturimeve në muajt e dimrit, aeroporti i Kukësit është gjallëruar sërish këtë sezon vere – ndërsa mbi 80% e udhëtarëve janë...

eGo Mobile/ Familja Destani nisi sot një erë të re investimesh në Tetovë

Në Tetovë është vënë sot gurëthemeli i një fabrike të re, një investim mbi 150 milion euro i familjes Destani që synon të ketë...

Itali/ Ndahet nga jeta ikona e programeve shkencore “SuperQuark” Piero Angela

Eshtë ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 93-vjecare, gazetari dhe moderatori i njohur italian Piero Angela, imazhi historik i Rait. Për 70 vite...

Radhë në Kakavijë, ministria e Jashtme:Nis kalimi i përshpejtuar në pjesën greke

Në Kakavijë mëngjesi i sotëm ka sjellë një numër të lartë pushuesish, të cilët duan të hyjnë në Shqipëri. Në anën e Greqisë janë krijuar...

“The Times”: TikTok nxit turistët të vizitojnë Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se 90 mijë vizitorë nga Britania e Madhe kanë vizituar Shqipërinë në këto shtatë muaj. Rama i referohet medies britanike...