Opinione

E premte, 3 Dhjetor, 2021
E premte, 3 Dhjetor, 2021

Opinione

Të mësojmë të jetojmë së bashku, vendas dhe të huaj

Në fakt këtë titull e huazova nga një projekt...

Remitancat në kushtet e Covid – 19

Në shkurt të vitit 2015, Asambleja e Përgjithshme e...

Vota e Diasporës, shumë premtime por ende jemi pa zgjidhje

Mbi një milionë shqiptarë me të drejtë vote, ende...

Luigj Gurakuqi, të pathënat për ekonominë e Shqipërisë!

Luigj Gurakuqi  ka lindur në Shkodër në një familje...

Kush do ta paguajë faturën e Covid-19?!

Natyrisht që situata e sotme nuk është e lehtë,...

Gratë viktima të dhunës dhe shumë larg barazisë me burrat

Një studim i ri i Organizatës Botërore të Shëndetësisë...

Covid-19  dhe  qasja  ekonomike  me  Diasporën

Pandemia Covid-19 po e detyron botën të përcaktojë një...

Vota si e drejtë e Diasporës

Duke ndjekur nga larg zhvillimet më të fundit në...

Zgjidhja e Gjiknurit për votën e emigrantëve

Nga Ylli Pata Dy ditët e fundit ka nisur një...

Deutsche Welle në shqip në 28 vjetorin e saj

Të punosh në media gjermane, veçanërisht në “Deutsche Welle”,...

Të mësojmë të jetojmë së bashku, vendas dhe të huaj

Në fakt këtë titull e huazova nga një projekt...

Remitancat në kushtet e Covid – 19

Në shkurt të vitit 2015, Asambleja e Përgjithshme e...

Vota e Diasporës, shumë premtime por ende jemi pa zgjidhje

Mbi një milionë shqiptarë me të drejtë vote, ende...

Luigj Gurakuqi, të pathënat për ekonominë e Shqipërisë!

Luigj Gurakuqi  ka lindur në Shkodër në një familje...

Kush do ta paguajë faturën e Covid-19?!

Natyrisht që situata e sotme nuk është e lehtë,...

Gratë viktima të dhunës dhe shumë larg barazisë me burrat

Një studim i ri i Organizatës Botërore të Shëndetësisë...

Covid-19  dhe  qasja  ekonomike  me  Diasporën

Pandemia Covid-19 po e detyron botën të përcaktojë një...

Vota si e drejtë e Diasporës

Duke ndjekur nga larg zhvillimet më të fundit në...

Zgjidhja e Gjiknurit për votën e emigrantëve

Nga Ylli Pata Dy ditët e fundit ka nisur një...

Deutsche Welle në shqip në 28 vjetorin e saj

Të punosh në media gjermane, veçanërisht në “Deutsche Welle”,...

Të fundit

La Zvicrën për Shqipërinë/ Historia e menaxherit më të ri turistik

Krist Dodbibaj, pas studime në një ndër shkollat më të mira të profilit Hoteleri-Turizëm në Botë që ndodhet në Zvicër, do të kthehet në...

Francë/ Gati dokumentet për aplikimet deri më 5 nëntor

Ambasada shqiptare në Francë ka njoftuar mbërritjen e dokumenteve për aplikimet deri më 5 nëntor dhe ato mund të tërhiqen fizikisht pranë ambienteve të...

Omicron-Varainti më i ri i Coronavirusit, arsye për shqetësim, jo për panik

Me fillimin e sezonit të festave te fundvitit, dhe ndërsa vjeshta kthehet në dimër, Koronavirusi na ka kujtuar sërish se ka në plan të...

Greqi/ Vazhdon angazhimi i Ambasadës për stimulimin e mësimit të gjuhës shqipe

Angazhimi dhe mbështetja e Ambasadës shqiptare për stimulimin e mësimit të gjuhës shqipe vazhdon. Oficerja Koordinuese për Diasporën, znj. Joneda Dodaj,wshtw takuar me nxënësit e...

Britani/ Nesër “Royal Albert Hall” këndon shqip

Këngëtarja Vjollca Robelli-Mripa, e njohur me emrin artistik si AJO do të ngjitet mbrëmjen e nesërne në një prej skenave më të njohura botërore...