Investime

E enjte, 27 Janar, 2022
E enjte, 27 Janar, 2022

Investime

Platini fut Shqipërinë në BE? – Reuters: Ka depozita të shumta, i duhen Europës

“Europa i bashkohet përleshjes globale për mineralet kritike”, mban...

SHBA / Projekte të rëndësishme investimi për Kosovën

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti...

Shqipëria dhe Kosova marrëveshje për punësimin dhe arsimin

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj së bashku...

Shqipëria nis studimin e fizibilitetit për makinat elektrike

Shqipëria po bëhet gati të bëjë të studim fizibiliteti...

Ndryshon procedura për gjurmimin e transfertave të parave jashtë vendit

Për shumat e parave që do të transferohen jashtë...

Pasojat e pandemisë Covid-19 / BE jep 180 milion për Shqipërinë

Shqipëria do të marrë 180 milion euro si mbështetje...

Tjetër sukses i familjes Lipa, bashkëpunim me Kongresin Amerikan

Sot, agjencia kosovare e marketingut "Republika Communications" ka njoftuar...

Pasojat e Covid-19/ Gjermania dhuron 10.5 milion euro për Shqipërinë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj zhvilloi sot...

Gjermani/ Covid, biznesmeni tregon vështirësitë: Mbajmë shënim çdo klient

Shaqir Ramë Shala, sipërmarrës dhe pronar i disa restoranteve...

Covid-19/ Rimëkëmbja e Shqipërisë, OKB prezanton planin

Pas shpalljes prej Sekretarit të Përgjithshëm të OKB në...

Platini fut Shqipërinë në BE? – Reuters: Ka depozita të shumta, i duhen Europës

“Europa i bashkohet përleshjes globale për mineralet kritike”, mban...

SHBA / Projekte të rëndësishme investimi për Kosovën

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti...

Shqipëria dhe Kosova marrëveshje për punësimin dhe arsimin

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj së bashku...

Shqipëria nis studimin e fizibilitetit për makinat elektrike

Shqipëria po bëhet gati të bëjë të studim fizibiliteti...

Ndryshon procedura për gjurmimin e transfertave të parave jashtë vendit

Për shumat e parave që do të transferohen jashtë...

Pasojat e pandemisë Covid-19 / BE jep 180 milion për Shqipërinë

Shqipëria do të marrë 180 milion euro si mbështetje...

Tjetër sukses i familjes Lipa, bashkëpunim me Kongresin Amerikan

Sot, agjencia kosovare e marketingut "Republika Communications" ka njoftuar...

Pasojat e Covid-19/ Gjermania dhuron 10.5 milion euro për Shqipërinë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj zhvilloi sot...

Gjermani/ Covid, biznesmeni tregon vështirësitë: Mbajmë shënim çdo klient

Shaqir Ramë Shala, sipërmarrës dhe pronar i disa restoranteve...

Covid-19/ Rimëkëmbja e Shqipërisë, OKB prezanton planin

Pas shpalljes prej Sekretarit të Përgjithshëm të OKB në...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...