Investime

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Investime

“E dua shqip”, nisma më e re për promovimin e produkteve shqiptare

“E dua shqip” është nisma më e re e...

Gazeta gjermane Bild: Kështu do të testojë Ecolog udhëtarët për Coronavirus

Gazeta prestigjioze gjermane Bild në suplementin e saj të...

Tërmeti / Zvicra jep 1.3 mln eurot e para

Finalizohet dhënia e pjesës së parë të grantit nga...

BE propozon ndërtimin e trenit të shpejtë në Ballkan, përfshihet edhe Shqipëria

Europa duhet të përmirësojë më tej logjistikën e saj,...

Shqipëri/ Pandemia ul turizmin por s’ndal rritjen e vizitave për qëllime biznesi

Shqipëria ka njohur këtë qershor një rënie të konsiderueshme...

Amnistia fiskale / Rama: Formalizojmë kursimet në të zezë të emigrantëve

Në projektligjin për amnistinë fiskale dhe penale i cili...

Ligji i ri/ Pronat, shitblerjet me ndërmjetësues

Veprimet juridike për transaksionet e pronave do të kryhen...

Publikimi i Harvard: 3 të mirat që sjell ndërtimi i aeroportit të Vlorës

Universiteti i Harvard ka publikuar një shkrim në lidhje...

Plani / Investimet në infrastrukturën publike ndikim në zhvillimin ekonomik

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi se...

Dhoma e Biznesit të Diasporës pjesë e “Pro ISB”, mbështet sipërmarrësit e rinj

Dhoma e Tregtisë së Diasporës në bashkëpunim me Unionin...

“E dua shqip”, nisma më e re për promovimin e produkteve shqiptare

“E dua shqip” është nisma më e re e...

Gazeta gjermane Bild: Kështu do të testojë Ecolog udhëtarët për Coronavirus

Gazeta prestigjioze gjermane Bild në suplementin e saj të...

Tërmeti / Zvicra jep 1.3 mln eurot e para

Finalizohet dhënia e pjesës së parë të grantit nga...

BE propozon ndërtimin e trenit të shpejtë në Ballkan, përfshihet edhe Shqipëria

Europa duhet të përmirësojë më tej logjistikën e saj,...

Shqipëri/ Pandemia ul turizmin por s’ndal rritjen e vizitave për qëllime biznesi

Shqipëria ka njohur këtë qershor një rënie të konsiderueshme...

Amnistia fiskale / Rama: Formalizojmë kursimet në të zezë të emigrantëve

Në projektligjin për amnistinë fiskale dhe penale i cili...

Ligji i ri/ Pronat, shitblerjet me ndërmjetësues

Veprimet juridike për transaksionet e pronave do të kryhen...

Publikimi i Harvard: 3 të mirat që sjell ndërtimi i aeroportit të Vlorës

Universiteti i Harvard ka publikuar një shkrim në lidhje...

Plani / Investimet në infrastrukturën publike ndikim në zhvillimin ekonomik

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi se...

Dhoma e Biznesit të Diasporës pjesë e “Pro ISB”, mbështet sipërmarrësit e rinj

Dhoma e Tregtisë së Diasporës në bashkëpunim me Unionin...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...