Rei Manaj

E enjte, 13 Qershor, 2024
E enjte, 13 Qershor, 2024

ETIKETA

Rei Manaj

Zyrtare/ Rei Manaj rikthehet në Seria A

Sportisti shqiptar Rei Manaj do të jetë futbollisti më i ri i Specias në Serinë A. Skuadra italiane ka arritur marrëveshjen me Barcelonën për një...

Në shtëpinë ku Rei Manaj hodhi hapat e parë, sot sulmues i Barcelonës

Në Lushnjë mburren me djalin e tyre, Rei Manajn, që arriti të jetë pjesë e një klubi të madh si Barcelona. Sulmuesi ka bërë...

Rei Manaj me fjalë zemre për Messin: Paç fat!

Lionel Messi dhe Barcelona kanë ndërprerë bashkëpunimin, në mungesë të një akordi për rinovimin e kontratës. Ky ka qënë lajmi që ka shkaktuar reagime të...

Manaj tek Barcelona, trajneri Kuman i beson më shumë sulmuesit shqiptar

Njëmbëdhjetë minuta në fushë, por aq mjaftojnë për të treguar se Ronald Kuman vazhdon akoma të besojë te Rei Manaj. Edhe në miqësoren e...

Rei Manajn e kërkon klubi ku ndalohen këpucët e kuqe

E ardhmja e Rei Manajt vazhdon të jetë një mister. Sulmuesi ka udhëtuar me ekipin e parë të Barcelonës drejt Gjermanisë dhe shumë gjëra...

Shtohen opsionet për futbollistin shqiptar Rei Manaj

Emri i Rei Manajt vazhdon të krijojë interes në Spanjë, ku paraqitjet e tij me Barcelonën, që duhej të ishin të vetmet për të...

Rey Manaj shkëlqen me Barcelonën, 3 gola në 45 minuta

Rey Manaj, sulmuesi i kombëtares shqiptare, ka debutuar me ekipin e parë të Barcelonës dhe ka arritur të shënojë 3 herë në një pjesë...

Spanjë/ “Kam gabuar në të kaluarën”, rrëfimi i Rei Manaj: Zihesha me shokët

Në një intervistë të dhënë për “La Gazzetta dello Sport”, sulmuesi i Kombëtares, Rei Manaj ka thënë se në të kaluarën ka bërë shumë...

Goli më i bukur i sezonit, Barcelona B liston të parin Rei Manajn

Barcelona B ka zgjedhur golin e sulmuesit Rei Manaj si më të bukurit të shënuar nga katalanasit këtë sezon. Manaj e fitoi këtë prestigj me...

Rei Manaj shënon dy gola me Barcelonën B

Rei Manaj ishte shumë i motivuar, teksa në ndeshjen e sotme të play-off të Barcelonës ndaj Mursias në transfertë, bëri gjithçka vetë për të...

Të fundit

Ilir Ikonomi promovon në Kanada librin biografik për Fan Nolin, “Apostulli”

Studiuesi Ilir Ikonomi paraqiti të dielën në Toronto për lexuesin shqiptar në Kanada, librin e tij biografik “Apostulli”, kushtuar klerikut, shkrimtarit dhe politikanit Theofan...

“Rrugëtimi i Bajraktarit: Ëndrra Amerikane”, premiera e dokumentarit në New York

Të shtunën, 8 qershor 2024, në Alamo Drafthouse Cinemas - Central Park Ave. Yonkers, Nju Jork në praninë e dhjetra shikuesve u shfaq premiera...

SHBA/ Libri në gjuhën shqipe pjesë e bibliotekës së Garfieldit

Një gjuhë kaq e vjetër si gjuha shqipe  e shkruar me gërma latine e cila përfshihet në familjen e gjuhëve indoevropiane dhe flitet nga...

Itali/Irma Kurti shpallet fituese absolute e konkursit artistik letrar në Napoli

Poetja dhe shkrimtarja Irma Kurti shpallet fituese e çmimit të parë dhe fituese absolute e Edicionit të vitit 2024 të Konkursit artistik letrar ndërkombëtar...

Parlamenti i Nju Jorkut vlerëson shkollat shqipe “Alba Life”

Parlamenti i Nju Jorkut i vuri kurorën e lavdisë Shkollave Shqipe “Alba Life” Ambasador i Kombit në Festivalin e fundvitit akademik 2023-2024 Viti akademik 2023-2024...