Rei Manaj shënon dy gola me Barcelonën B

E hënë, 6 Maj, 2024

Rei Manaj ishte shumë i motivuar, teksa në ndeshjen e sotme të play-off të Barcelonës ndaj Mursias në transfertë, bëri gjithçka vetë për të tijve duke shënuar dy gola që në fund nuk mjaftuan.

Katalanasit ishin në disavantazh, megjithatë, lushnjari nga pika e bardhë nuk në minutën e 47 nuk ka gabuar dhe ka barazuar rezultatin.

Ky është goli i 13 për Manaj me Barcelonën B , mirëpo shfaqja nuk kishte përfunduar dhe në minutën e 65, Manaj niset nga mesfusha për ta mbyllur me gol aksionin e tij individual. Kështu, vjen edhe rrjeta e 14 me spanjollët.

Por në fund, miqtë barazojnë dhe lojën e fitojnë me rezultatin 3-2 pas goditjes së penalltive, aty ku fatkeqësisht edhe Manaj gaboi. /VipSport.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.