Udhëtime

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Udhëtime

Nisma / Eja në Shqipëri, fotografohu si aristokrat gjirokastrit

Fotografimi me veshjen tradicionale me saten të kuq qëndisur...

Një Butrint në Belsh, zbulohet qytetërimi antik

Zbulohet për herë të parë një qytetërim antik në...

Destinacione shqiptare / Përse duhet zgjedhur Lezha këtë vit

Ndër vite zona e Lezhës ka "joshur" vizitorë e...

Destinacione shqiptare / Lumi i Gashit, pasuria shqiptare në UNESCO

Një ndër vendet më të vecanta dhe më pak...

Faqja e njohur holandeze: Shqipëria, vend spektakolar dhe mikpritje legjendare

Shqipëria përshkruhet së fundmi në një faqe e njohur...

Lumi i Shalës, mrekullia shqiptare gati për të pritur turistët pas pandemisë

Vendet në mbarë globin kanë mbyllur kufijtë, si masë...

Agjencia polake / Shqipëria një prej alternativave më të mira për turizëm

Ndërsa udhëtimet drejt disa prej destinacioneve më...

Nisma / Eja në Shqipëri, fotografohu si aristokrat gjirokastrit

Fotografimi me veshjen tradicionale me saten të kuq qëndisur...

Një Butrint në Belsh, zbulohet qytetërimi antik

Zbulohet për herë të parë një qytetërim antik në...

Destinacione shqiptare / Përse duhet zgjedhur Lezha këtë vit

Ndër vite zona e Lezhës ka "joshur" vizitorë e...

Destinacione shqiptare / Lumi i Gashit, pasuria shqiptare në UNESCO

Një ndër vendet më të vecanta dhe më pak...

Faqja e njohur holandeze: Shqipëria, vend spektakolar dhe mikpritje legjendare

Shqipëria përshkruhet së fundmi në një faqe e njohur...

Lumi i Shalës, mrekullia shqiptare gati për të pritur turistët pas pandemisë

Vendet në mbarë globin kanë mbyllur kufijtë, si masë...

Agjencia polake / Shqipëria një prej alternativave më të mira për turizëm

Ndërsa udhëtimet drejt disa prej destinacioneve më...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...