Udhëtime

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Udhëtime

Të udhëtosh në luginën e Valbonës

Në njërën anë shihet dielli që po tenton ta...

Parku Kombëtar Divjakë-Karavasta, aty ku flasin mrekullitë e natyrës

Parku Kombëtar Divjakë-Karavasta (PKDK) është kompleksi ligatinor më i...

Shiroka, aty ku shkrihen historia, natyra dhe gastronomia

Ne bregun jugperëndimor të Liqenit të Shkodrës është një...

Akoma nuk keni shkuar në Prespë?

Shqipëria është aq e vogël dhe aq e larmishme!...

Të udhëtosh në luginën e Valbonës

Në njërën anë shihet dielli që po tenton ta...

Parku Kombëtar Divjakë-Karavasta, aty ku flasin mrekullitë e natyrës

Parku Kombëtar Divjakë-Karavasta (PKDK) është kompleksi ligatinor më i...

Shiroka, aty ku shkrihen historia, natyra dhe gastronomia

Ne bregun jugperëndimor të Liqenit të Shkodrës është një...

Akoma nuk keni shkuar në Prespë?

Shqipëria është aq e vogël dhe aq e larmishme!...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...