Sport

E hënë, 15 Gusht, 2022
E hënë, 15 Gusht, 2022

Sport

Spanjë/ Rei Manaj e nis vitin si “yll” me Barcelonën B

Futbullisti shqiptar Rei Manaj ka qenë protagonisti kryesor i...

Turqi/ Futbollisti shqiptar shkëlqen në superligën turke- VIDEO

Endri Çekiçi ka gjetur golin në ndeshjen e kampionatit...

Çeki/ Shqiptari Azem Brahimi bëhet kapiten i Spartës në futsall

Azem Brahimi, është një lojtar i Futbollit në Sallë...

Belgjikë / Futbollisti shqiptar nënshkruan me ekipin turk

Futbollisti shqiptar Zymer Bytyqi ka nënshkruar zyrtarisht kontratë me...

Futbollisti shqiptar nuk di të ndalet, protagonist në dy gola me Istanbusporin

Eduart Rroca nuk di të ndalet, teksa vazhdon shkëlqimin...

Sport/ 22-vjeçari shqiptar realizoi dy gola ndaj Gallatasarait

Koniaspori ka tronditur dje në ndeshjen e javës së...

Irlandë/ Alessio Abibi, një portier shqiptar për skuadrën Dundalk

Portieri italo-shqiptar Alessio Abibi do të bëhet pjesë e...

Belgjikë/ Historia e suksesit të çiklistit Ylber Sefa

Ylber Sefa, është një kampion i çiklizmit jo vetëm...

Fitorja e Atalantës, futbollisti Berat Gjimshiti vlerësohet pozitivisht

Atalanat e nisi në mënyrën më të mirë të...

Kosovare Asllani për “Forbes”: Të gjitha ëndrrat janë të mundshme

Futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani, ka lindur në Krisianstad të...

Spanjë/ Rei Manaj e nis vitin si “yll” me Barcelonën B

Futbullisti shqiptar Rei Manaj ka qenë protagonisti kryesor i...

Turqi/ Futbollisti shqiptar shkëlqen në superligën turke- VIDEO

Endri Çekiçi ka gjetur golin në ndeshjen e kampionatit...

Çeki/ Shqiptari Azem Brahimi bëhet kapiten i Spartës në futsall

Azem Brahimi, është një lojtar i Futbollit në Sallë...

Belgjikë / Futbollisti shqiptar nënshkruan me ekipin turk

Futbollisti shqiptar Zymer Bytyqi ka nënshkruar zyrtarisht kontratë me...

Futbollisti shqiptar nuk di të ndalet, protagonist në dy gola me Istanbusporin

Eduart Rroca nuk di të ndalet, teksa vazhdon shkëlqimin...

Sport/ 22-vjeçari shqiptar realizoi dy gola ndaj Gallatasarait

Koniaspori ka tronditur dje në ndeshjen e javës së...

Irlandë/ Alessio Abibi, një portier shqiptar për skuadrën Dundalk

Portieri italo-shqiptar Alessio Abibi do të bëhet pjesë e...

Belgjikë/ Historia e suksesit të çiklistit Ylber Sefa

Ylber Sefa, është një kampion i çiklizmit jo vetëm...

Fitorja e Atalantës, futbollisti Berat Gjimshiti vlerësohet pozitivisht

Atalanat e nisi në mënyrën më të mirë të...

Kosovare Asllani për “Forbes”: Të gjitha ëndrrat janë të mundshme

Futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani, ka lindur në Krisianstad të...

Të fundit

Daily Mail: Mbi 4 mijë shqiptarë kanë mbërritur në Britani me gomone këtë vit

Gazeta britanike “Daily Mail” raporton se deri tani, këtë vit, më shumë se 4000 shqiptarë kanë kaluar kanalin e La Manshit për të mbërritur...

Njohja e patentave nga Arabia Saudite, marrëveshja hyn në fuqi pas një muaji

Kanë përfunduar procedurat e marrëveshjes për njohjen reciproke të patentave mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Arabisë Saudite. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton...

Emigrantët shqiptarë nisin kthimin drejt Greqisë, ja situata në 24 orët e fundit

Pas pushimeve në vendlindje emigrantët shqiptarë kanë nisur kthimin drejt shtetit grek. Pranë pikës së kalimit kufitar Kakavijë, gjatë ditës së sotme nuk janë shënuar...

Foto/ Ky është i riu shqiptar që humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali

Ky është 19-vjeçari Xhuliano Këllici, shqiptari që humbi jetën mbrëmjen e së shtunës në një aksident tragjik në Treviso të Italisë. Mediat italiane shkruajnë Xhuljano...

15 gusht 1920 mbahej në Lushnje Kongresi i parë Arsimor

Pas fitores ushtarake e politike në Vlorë dhe çlirimit të tokave shqiptare të Veriut e të Verilindjes, u krijuan kushtet për t’u marrë më...