Itali/ Futbollisti shqiptar shënon në ndeshjen vendimtare

E mërkurë, 12 Maj, 2021
E mërkurë, 12 Maj, 2021

Itali/ Futbollisti shqiptar shënon në ndeshjen vendimtare

Arlind Ajeti përveç se po shkëlqen në mbrojtje, tani po bën edhe sulmuesin për skuadrën e Rexhianës në Serinë B italiane.

Mbrojtësi i Kombëtares, ka gjetur rrugën e rrjetës ditën e sotme, duke shënuar golin e vetëm të ndeshjes, ndaj Pordenones në minutën 56-të. Gol vendimtar ai i shqiptarit, që në fund i dha 3 pikët Rexhianës, ndaj rivalit për mbijetesë.

Më këtë fitore Rexhiana, shkon në kuotën e 34 pikëve, 1 pikë më pak se vendi i 17-të që dërgon në “Play Out”, ku do tentojnë më pas mbijetesën.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.  

Arlind Ajeti përveç se po shkëlqen në mbrojtje, tani po bën edhe sulmuesin për skuadrën e Rexhianës në Serinë B italiane.

Mbrojtësi i Kombëtares, ka gjetur rrugën e rrjetës ditën e sotme, duke shënuar golin e vetëm të ndeshjes, ndaj Pordenones në minutën 56-të. Gol vendimtar ai i shqiptarit, që në fund i dha 3 pikët Rexhianës, ndaj rivalit për mbijetesë.

Më këtë fitore Rexhiana, shkon në kuotën e 34 pikëve, 1 pikë më pak se vendi i 17-të që dërgon në “Play Out”, ku do tentojnë më pas mbijetesën.

Për t’u bërë pjesë e grupit të “Gazeta Diaspora Shqiptare” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.