Sport

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Sport

Zvicër/ Futbollisti i Kosovës rezulton pozitiv me Koronavirus

Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Mirlind Kryeziu,...

Zvicër / Kololli vazhdon me formë fantastike në fushën e blertë

Benjamin Kololliu është një ndër lojtarët më të mirë...

Dy futbollistë i thonë “po” Kosovës

Kemal Ademi pak javë më parë zgjodhi të luajë...

Dominimi i futbollistëve shqiptarë në Zvicër

Futbollistët shqiptarë po korrin shumë suksese me skuadrat ku...

Mjeshtri shqiptar pjesë e regjistrit të artë të Federatës Italiane të Shahut

Aleks Çapaliku, nga Shkodra, ka hyrë në “Albo d’Oro...

Danimarkë / Bajram Fetahi, një histori suksesi në futboll

Ish-futbollisti i njohur shqiptar Bajram Fetahi që aktualisht është...

Serie A, dy futbollistët shqiptarë përballë njëri-tjetrit

Atalanta e Berat Gjimshitit i cili e nisi lojën...

Spanjë / “Fluturon” Sadiku, sulmuesi shqiptar “kërcënon” rekordin e Malagës

Futbollisti shqiptar Armando Sadiku shkëlqen sërish në La Liga...

Berat Gjimshiti rikthehet me gol në Serie A

Berat Gjimshiti është autori i golit të parë për...

“Prospect Academy”, skuadra shqiptare e futbollit në Angli

"Prospect Academy" është një projekt i nisur rreth 1...

Zvicër/ Futbollisti i Kosovës rezulton pozitiv me Koronavirus

Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Mirlind Kryeziu,...

Zvicër / Kololli vazhdon me formë fantastike në fushën e blertë

Benjamin Kololliu është një ndër lojtarët më të mirë...

Dy futbollistë i thonë “po” Kosovës

Kemal Ademi pak javë më parë zgjodhi të luajë...

Dominimi i futbollistëve shqiptarë në Zvicër

Futbollistët shqiptarë po korrin shumë suksese me skuadrat ku...

Mjeshtri shqiptar pjesë e regjistrit të artë të Federatës Italiane të Shahut

Aleks Çapaliku, nga Shkodra, ka hyrë në “Albo d’Oro...

Danimarkë / Bajram Fetahi, një histori suksesi në futboll

Ish-futbollisti i njohur shqiptar Bajram Fetahi që aktualisht është...

Serie A, dy futbollistët shqiptarë përballë njëri-tjetrit

Atalanta e Berat Gjimshitit i cili e nisi lojën...

Spanjë / “Fluturon” Sadiku, sulmuesi shqiptar “kërcënon” rekordin e Malagës

Futbollisti shqiptar Armando Sadiku shkëlqen sërish në La Liga...

Berat Gjimshiti rikthehet me gol në Serie A

Berat Gjimshiti është autori i golit të parë për...

“Prospect Academy”, skuadra shqiptare e futbollit në Angli

"Prospect Academy" është një projekt i nisur rreth 1...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...