Sport

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Sport

Hungari / Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në xhudo

Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Grand...

Robin Krasniqi rrëfim nostaligjik, nga lufta e Kosovës tek titulli kampion bote

Kampionit i botës Robin Krasniqi në një shkrim në...

Sport/ Trajneri i Romës: Kam besim të madh te futbollisti shqiptar

Skuadra e Romës e ka nisur mjaft mirë këtë...

Sport/ Vazhdon suksesi i Kosovare Asllanit me Real Madrid

Sportistja e njohur shqiptare Kosovare Asllani hyri në historinë...

Boksieri shqiptar do të përballet me boksierin e njohur rus Murat Gassijev

Boksieri shqiptar Nuri Seferi, i njohur si ‘Tysoni Shqiptar’...

Sport/ Në gjurmët e të atit, Etienne Tare, pjesë e Lazios në Champions

Etienne Tare po ecën në gjurmët e të atit,...

Kampioni i botës në boks, Robin Krasniqi merr “Çelësin e Tiranës”

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i dhuroi...

Nga Suedia në Korçë, Mërgim Shala: Ju tregoj pse zgjodha Skënderbeun

Pas largimeve të shumta në prapavijë, Skënderbeu e ka...

Sport/ Shqiptarja Anna Memija në garë si golashënuesja më e mirë

Futbollistja shqiptare Anna Memija është një ndër golashënueset më...

Igli Tare: Nuk mund ta fsheh kënaqësinë që po prezantoj shqiptarin Muriqi

Shqiptari Vedat Muriqi u prezantua gjatë ditës së sotme...

Hungari / Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në xhudo

Loriana Kuka ka fituar medaljen e bronztë në Grand...

Robin Krasniqi rrëfim nostaligjik, nga lufta e Kosovës tek titulli kampion bote

Kampionit i botës Robin Krasniqi në një shkrim në...

Sport/ Trajneri i Romës: Kam besim të madh te futbollisti shqiptar

Skuadra e Romës e ka nisur mjaft mirë këtë...

Sport/ Vazhdon suksesi i Kosovare Asllanit me Real Madrid

Sportistja e njohur shqiptare Kosovare Asllani hyri në historinë...

Boksieri shqiptar do të përballet me boksierin e njohur rus Murat Gassijev

Boksieri shqiptar Nuri Seferi, i njohur si ‘Tysoni Shqiptar’...

Sport/ Në gjurmët e të atit, Etienne Tare, pjesë e Lazios në Champions

Etienne Tare po ecën në gjurmët e të atit,...

Kampioni i botës në boks, Robin Krasniqi merr “Çelësin e Tiranës”

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i dhuroi...

Nga Suedia në Korçë, Mërgim Shala: Ju tregoj pse zgjodha Skënderbeun

Pas largimeve të shumta në prapavijë, Skënderbeu e ka...

Sport/ Shqiptarja Anna Memija në garë si golashënuesja më e mirë

Futbollistja shqiptare Anna Memija është një ndër golashënueset më...

Igli Tare: Nuk mund ta fsheh kënaqësinë që po prezantoj shqiptarin Muriqi

Shqiptari Vedat Muriqi u prezantua gjatë ditës së sotme...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...