Shkolla Shqipe

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Shkolla Shqipe

Sot prezantoi librin e parë, Komisioni: Në janar nis puna për tekstin e dytë

Qendra e Botimeve për Diasporën, në bashkëpunim me Ministrinë...

Shqipëria e Kosova prezantojnë tekstin e përbashkët për mësimin e gjuhës shqipe

Qendra e Botimeve për Diasporën, në bashkëpunim me Ministrinë...

QBD/ Prezantohet teksti i përbashkët i Shqipërisë dhe Kosovës

Në prag të dy ngjarjeve të rëndësishme për gjuhën...

QBD boton falas online “Mësojmë Shqip, Niveli A2 – Libri i mësuesit”

Qendra e Botimeve për Diasporën, bazuar në Marrëveshjen e...

Greqi/ Nis mësimi i gjuhës shqipe në shkollën “Frang Bardhi”, Iraklio

Klasa e mësimit të gjuhës shqipe dhe mësimit plotësues...

Shkolla shqipe në Bari, gjuha dhe identiteti kombëtar i shqiptarëve në Itali

Sofiela Ropi, rrëfen për gazetën ‟Dielli” themelimin e shkollës...

Greqi/ Vijon shpërndarja e teksteve mësimore në gjuhën shqipe

Në shkollat e mësimit të gjuhës shqipe në Greqi...

“Mëso – shqip”, platforma më e re online për mësimin e gjuhës shqipe

Një nga sfidat e imigrantëve, përfshirë komunitetin shqiptaro-amerikan,është ruajtja...

Foto dite/ Ora e parë e mësimit në klasën e gjuhës shqipe në Padova

"Fëmijë shqiptarë u ulën sot së bashku në tryezën...

Sot prezantoi librin e parë, Komisioni: Në janar nis puna për tekstin e dytë

Qendra e Botimeve për Diasporën, në bashkëpunim me Ministrinë...

Shqipëria e Kosova prezantojnë tekstin e përbashkët për mësimin e gjuhës shqipe

Qendra e Botimeve për Diasporën, në bashkëpunim me Ministrinë...

QBD/ Prezantohet teksti i përbashkët i Shqipërisë dhe Kosovës

Në prag të dy ngjarjeve të rëndësishme për gjuhën...

QBD boton falas online “Mësojmë Shqip, Niveli A2 – Libri i mësuesit”

Qendra e Botimeve për Diasporën, bazuar në Marrëveshjen e...

Greqi/ Nis mësimi i gjuhës shqipe në shkollën “Frang Bardhi”, Iraklio

Klasa e mësimit të gjuhës shqipe dhe mësimit plotësues...

Shkolla shqipe në Bari, gjuha dhe identiteti kombëtar i shqiptarëve në Itali

Sofiela Ropi, rrëfen për gazetën ‟Dielli” themelimin e shkollës...

Greqi/ Vijon shpërndarja e teksteve mësimore në gjuhën shqipe

Në shkollat e mësimit të gjuhës shqipe në Greqi...

“Mëso – shqip”, platforma më e re online për mësimin e gjuhës shqipe

Një nga sfidat e imigrantëve, përfshirë komunitetin shqiptaro-amerikan,është ruajtja...

Foto dite/ Ora e parë e mësimit në klasën e gjuhës shqipe në Padova

"Fëmijë shqiptarë u ulën sot së bashku në tryezën...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...