Shkolla Shqipe

E shtunë, 27 Nëntor, 2021
E shtunë, 27 Nëntor, 2021

Shkolla Shqipe

Norvegji/ Hapet klasa e mësimit të gjuhës shqipe në Sandnes

Si rezultat i përpjekjeve të përbashkëta dhe punës së...

Pajtueshmëri për tekstet e mësimit të gjuhës shqipe në Serbi

Drejtori i shkollës fillore “Zenel Hajdini” në Preshevë, Shukri...

Bullgari/ Fëmijët e Diasporës shqiptare konkurs për Festat e Nëntorit

Ambasada e Shqipërisë në Sofje, Bullgari ka nisur një...

Kroaci/“Kam të drejtë” programi i nxënësve të mësimit të gjuhës shqipe

Me rastin e Ditës Botërore të të Drejtave të...

Greqi/ Nis mësimin shkolla shqipe “Frang Bardhi” në Kretë

Fundjavën që lam pas në qytetin e Rethimnos në...

Zvicër/ Hapet një tjetër shkollë e gjuhës shqipe

Shkolla Shqipe në Zvicër vazhdon me hapjen e pikave...

Itali/ Shkolla Shqipe DRITA nis mësimin me prani fizike

Pas një viti mësimi online dje më 13 nëntor...

Gjermani/ Bashkia e Bocholdit mbështet klasat e mësimit të gjuhës shqipe

Në prag të festave të nëntorit, në muajin e...

Greqi/ Në Patra rikthehet mësimi i gjuhës shqipe në klasa

Pas më shumë se një viti mësim on line...

Zvicër/ LAPSH “Naim Frashëri” shënon 31 vite veprimtari

Lidhja e Arsimtarëve dhe Prindërve Shqiptarë "Naim Frashëri" në...

Norvegji/ Hapet klasa e mësimit të gjuhës shqipe në Sandnes

Si rezultat i përpjekjeve të përbashkëta dhe punës së...

Pajtueshmëri për tekstet e mësimit të gjuhës shqipe në Serbi

Drejtori i shkollës fillore “Zenel Hajdini” në Preshevë, Shukri...

Bullgari/ Fëmijët e Diasporës shqiptare konkurs për Festat e Nëntorit

Ambasada e Shqipërisë në Sofje, Bullgari ka nisur një...

Kroaci/“Kam të drejtë” programi i nxënësve të mësimit të gjuhës shqipe

Me rastin e Ditës Botërore të të Drejtave të...

Greqi/ Nis mësimin shkolla shqipe “Frang Bardhi” në Kretë

Fundjavën që lam pas në qytetin e Rethimnos në...

Zvicër/ Hapet një tjetër shkollë e gjuhës shqipe

Shkolla Shqipe në Zvicër vazhdon me hapjen e pikave...

Itali/ Shkolla Shqipe DRITA nis mësimin me prani fizike

Pas një viti mësimi online dje më 13 nëntor...

Gjermani/ Bashkia e Bocholdit mbështet klasat e mësimit të gjuhës shqipe

Në prag të festave të nëntorit, në muajin e...

Greqi/ Në Patra rikthehet mësimi i gjuhës shqipe në klasa

Pas më shumë se një viti mësim on line...

Zvicër/ LAPSH “Naim Frashëri” shënon 31 vite veprimtari

Lidhja e Arsimtarëve dhe Prindërve Shqiptarë "Naim Frashëri" në...

Të fundit

Masakra në Deçan, Osmani e Konjufca: Të zbulohen sa më shpejt autorët

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe...

Kosovë/ Gjuhet një autobus me nxënës në Gllogjan, raportohen 4 viktima

Një autobus me nxënës është sulmuar me armë këtë të premte në Gllogjan të Deçanit në Kosovë. Express  raporton se  përveç shoferit të autobusit dhe...

“Kodi shqiptar” i regjisores izraelite, Yael Katzir shfaqje maratonë në Shqipëri

Do të ketë një maratonë shfaqjes në Shqipëri filmi dokumentar “The Albanian code” (“Kodi shqiptar”) prodhuar nga Katzir Production i Yael Katzir e Gady...

Rumani/ Shqiptarët festojnë pavarësinë në Muzeun e Artit në Konstancë

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, të dielën e 28 nëntorit, nga ora 15:00, Muzeu i Artit të Konstancës do të presë recitalin me veprat...

Intervista / Një pianiste si Syzana Jakupi

Të jesh femër pianiste do të thotë prezenca jote të ketë ndikim që gjërat të ndryshojnë në të mirë të humanitetit dhe njerëzores –...