Shkolla Shqipe

E premte, 28 Janar, 2022
E premte, 28 Janar, 2022

Shkolla Shqipe

Danimarkë/ Vazhdon shpërndarja e teksteve për mësimin e gjuhës shqipe

Fёmijёt e komunitetit shqiptar tё Kopenhagёs dhe Roskildes, janё...

Gjermani/ Rinis mësimi plotësues i gjuhës shqipe në Berlin

Sot Ambasada e Shqipërisë në Gjermani ka shpërndarë librat...

Greqi/ Vazhdon angazhimi i Ambasadës për stimulimin e mësimit të gjuhës shqipe

Angazhimi dhe mbështetja e Ambasadës shqiptare për stimulimin e...

Mbahet seminari i arsimtarëve shqiptarë në Gjermani

Më 27 nëntor 2021, në restorantin “Tra Di Noi...

Austri/ Orë letrare me nxënës dhe mësues për 28 nëntorin-Ditën e Flamurit

Shoqata e Mësuesve Shqiptarë “Naim Frashëri” në Vjenë në...

Norvegji/ Nxënësit e shkollës shqipe në Oslo kremtojnë 109-vjetorin e Pavarësisë

Në sallën e QIKSHN-së, përkatësisht në sektorin për kulturë...

Itali/ Fëmijët e shkollës shqipe “Naim Frashëri” kremtojnë festat e Nëntorit

Fëmijët e shkollës shqipe “Naim Frashëri” në Mercata, Itali...

Itali/ Nxënësit e shkollës shqipe “Mësonjëtaria” festojnë 28 Nëntorin

Sot në shkollën shqipe “Mësonjëtaria” në Breshia, Itali është...

Zvicër/ Hapet shkolla e gjuhës shqipe në Siebnen

“Shkolla Shqipe” në Zvicër ka çelur klasën e saj...

Danimarkë/ Vazhdon shpërndarja e teksteve për mësimin e gjuhës shqipe

Fёmijёt e komunitetit shqiptar tё Kopenhagёs dhe Roskildes, janё...

Gjermani/ Rinis mësimi plotësues i gjuhës shqipe në Berlin

Sot Ambasada e Shqipërisë në Gjermani ka shpërndarë librat...

Greqi/ Vazhdon angazhimi i Ambasadës për stimulimin e mësimit të gjuhës shqipe

Angazhimi dhe mbështetja e Ambasadës shqiptare për stimulimin e...

Mbahet seminari i arsimtarëve shqiptarë në Gjermani

Më 27 nëntor 2021, në restorantin “Tra Di Noi...

Austri/ Orë letrare me nxënës dhe mësues për 28 nëntorin-Ditën e Flamurit

Shoqata e Mësuesve Shqiptarë “Naim Frashëri” në Vjenë në...

Norvegji/ Nxënësit e shkollës shqipe në Oslo kremtojnë 109-vjetorin e Pavarësisë

Në sallën e QIKSHN-së, përkatësisht në sektorin për kulturë...

Itali/ Fëmijët e shkollës shqipe “Naim Frashëri” kremtojnë festat e Nëntorit

Fëmijët e shkollës shqipe “Naim Frashëri” në Mercata, Itali...

Itali/ Nxënësit e shkollës shqipe “Mësonjëtaria” festojnë 28 Nëntorin

Sot në shkollën shqipe “Mësonjëtaria” në Breshia, Itali është...

Zvicër/ Hapet shkolla e gjuhës shqipe në Siebnen

“Shkolla Shqipe” në Zvicër ka çelur klasën e saj...

Të fundit

Medalioni i parë i Gjergj Kastritot Skënderbeut nga viti 1449 që ruhet në Zagreb

Studimet dhe hulumtimet shkencore për epokën e Skenderbeut, po japin rezultate të reja në fusha dhe lëmi të ndryshme, për të cilat më parë...

Britania heq kufizimet anti-COVID-19

Britania e Madhe duke filluar nga sot ka hequr masat kundër koronavirusit të ri (COVID-19), përveç izolimit në rast infektimi. Në njoftimin nga Ministria e...

30 milionë euro për Armando Brojën, lojtari shqiptar më i paguar

Armando Broja është lojtari shqiptar më i kërkuar i momentit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare po shkëlqen me Southampton këtë sezon në Premier League dhe...

EMA miraton pilulën e parë kundër COVID

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) njoftoi të enjten se ka miratuar pilulën anti-COVID-19 të Pfizerit, Paxlovid, duke u bërë ilaçi i parë antiviral që...

Dy shqiptarë të nominuar për “iHeart Radio Music Awards 2022”

Nominimet për çmimet e iHeartRadio Music Awards 2022 u shpallën të enjten nga iHeartMedia dhe FOX Entertainment. Çmimet muzikore iHeartRadio nderojnë artistët dhe këngët më...