Libra

E premte, 4 Dhjetor, 2020
E premte, 4 Dhjetor, 2020

Libra

QBD sjell në një botim shqip-anglisht “Sirena e vogël” e “Udhëtimet e Guliverit”

Qendra e Botimeve për Diasporën ka publikuar në faqen...

Itali/ Psikologu shqiptar sjell një botim mbi mbrojtjen e fëmijëve nga abuzimet

Elton Kazanxhi është nismëtar i krijimit të rrjetit të...

“Vajza anonime”, romani me i shitur i New York Times tashmë dhe në shqip

“Vajza anonime“ është një thriller psikologjik, i cili të...

Një vështrim tjetër për librin e parë shqip: Meshari i Buzukut dhe Meshari Kroat

Prej shumë kohësh jam përpjekur të gjeja një libër...

Sabri Hamiti sjell profilin e plotë të Naim Frashërit

“Naim Frashëri” është libri më i ri i akademikut...

QBD sjell në një botim shqip-italisht “E bukura dhe bisha” e “Ujku dhe 7 kecat”

Qendra e Botimeve për Diasporën ka publikuar në faqen...

Tetori i librit / Medalje Mirënjohjeje për Helena Kadare

Në kuadër të muajit të tetorit dedikuar librit, Qendra...

“Kosova” e Jusuf Buxhovit në anglisht, ndër librat më të shitur në SHBA

Botuesi amerikan i ” Kosovës” në tri vëllime në...

Poeti Zef Skiro Di Maxho boton në arbërisht “Vita Nuova” të Dante Aligerit

Një nga përfaqësuesit më të shquar të letërsisë bashkëkohore...

QBD sjell në një botim shqip-greqisht “E bukura dhe bisha” e “Ujku dhe 7 kecat”

Botimi i radhës i kolanës klasikët dy gjuhësh nga...

QBD sjell në një botim shqip-anglisht “Sirena e vogël” e “Udhëtimet e Guliverit”

Qendra e Botimeve për Diasporën ka publikuar në faqen...

Itali/ Psikologu shqiptar sjell një botim mbi mbrojtjen e fëmijëve nga abuzimet

Elton Kazanxhi është nismëtar i krijimit të rrjetit të...

“Vajza anonime”, romani me i shitur i New York Times tashmë dhe në shqip

“Vajza anonime“ është një thriller psikologjik, i cili të...

Një vështrim tjetër për librin e parë shqip: Meshari i Buzukut dhe Meshari Kroat

Prej shumë kohësh jam përpjekur të gjeja një libër...

Sabri Hamiti sjell profilin e plotë të Naim Frashërit

“Naim Frashëri” është libri më i ri i akademikut...

QBD sjell në një botim shqip-italisht “E bukura dhe bisha” e “Ujku dhe 7 kecat”

Qendra e Botimeve për Diasporën ka publikuar në faqen...

Tetori i librit / Medalje Mirënjohjeje për Helena Kadare

Në kuadër të muajit të tetorit dedikuar librit, Qendra...

“Kosova” e Jusuf Buxhovit në anglisht, ndër librat më të shitur në SHBA

Botuesi amerikan i ” Kosovës” në tri vëllime në...

Poeti Zef Skiro Di Maxho boton në arbërisht “Vita Nuova” të Dante Aligerit

Një nga përfaqësuesit më të shquar të letërsisë bashkëkohore...

QBD sjell në një botim shqip-greqisht “E bukura dhe bisha” e “Ujku dhe 7 kecat”

Botimi i radhës i kolanës klasikët dy gjuhësh nga...

Të fundit

108 vjet shërbim i jashtëm, përpjekjet për ngritjen e misioneve diplomatike

4 dhjetori 1912 pas shpalljes së Pavarësisë është një tjetër moment i rëndësishëm për shtetin shqiptar pasi shënon krijimin e shërbimit diplomatik dhe Forcave...

Nisi sot Konferenca Mjekësore Ndërkombëtare Multidisiplinare

Ka nisur sot Konferenca mjekësore ndërkombëtare multi-disiplinare e cila do të vijoi për tri ditë, 4-5-6 dhjetor 2020. Kjo konferencë është një bashkëpunim i Shoqatës...

Gjermani / Reperja shqiptare, artistja më e klikuar në Youtube për vitin 2020

Reperja shqiptare Loredana Zefi ka korrur sukses në Gjermani me këngët e saj. Këtë vit ajo është shpallur artistja më e dëgjuar në "Spotify"...

Raporti i KQZ: Shqiptarët jashtë vendit do të votojnë me postë

Në zgjedhjet e 25 prillit shqiptarët që jetojnë jashtë vendit me të drejtë vote do të votojnë përmes postës, thuhet në një raport të...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...