Emigrim

E premte, 4 Dhjetor, 2020
E premte, 4 Dhjetor, 2020

Emigrim

Në Zvicër, promovohet “Vera Dardane” përmes mikëpritjes shqiptare

Këto ditë verore, madje në kohë pandemie, tërheq vëmendjen...

SHBA / 27 korrik 1919, Fan Noli emërohej peshkop i Kishës Ortodokse Shqiptare

Më 27 korrik 1919 Fan Noli u emërua peshkop...

Marko Kepi, marinsi që synon politikën në SHBA

Në televizionin RTK ka qenë i ftuar Presidenti i...

Miratohet Strategjia Kombëtare e Diasporës Shqiptare 2021 – 2025

Këshilli i Ministrave miratoi Strategjinë Kombëtare të Diasporës Shqiptare...

Foto-Lajm / Shqiptarët kremtojnë festën tradicionale të Lepushës në Michigan

Shqiptarët e Michigan janë mbledhur sëbashku ditën e djeshme...

Shkencëtari shqiptar në SHBA, Niko Qafoku merr vlerësimin e lartë

Shkencëtari shqiptaro-amerikan, Niko Qafoku, ka marrë emërimin më të...

Historia / Katër breza shqiptarësh të suksesshëm në Massachusetts

Një vizitë në fermën “Kane”, Danvers Massachusetts, SHBA, nga...

Pse është vështirë të jesh migrant në Gjermani?

Gjermania përmendet me mirënjohjeje në arenën ndërkombëtare për pranimin...

Ambasada norvegjeze dhe IOM i dhurojnë Policisë pajisje mbrojtëse kundër Covid

Ditën e sotme në mjediset e Drejtorisë së Përgjithshme...

Në Zvicër, promovohet “Vera Dardane” përmes mikëpritjes shqiptare

Këto ditë verore, madje në kohë pandemie, tërheq vëmendjen...

SHBA / 27 korrik 1919, Fan Noli emërohej peshkop i Kishës Ortodokse Shqiptare

Më 27 korrik 1919 Fan Noli u emërua peshkop...

Marko Kepi, marinsi që synon politikën në SHBA

Në televizionin RTK ka qenë i ftuar Presidenti i...

Miratohet Strategjia Kombëtare e Diasporës Shqiptare 2021 – 2025

Këshilli i Ministrave miratoi Strategjinë Kombëtare të Diasporës Shqiptare...

Foto-Lajm / Shqiptarët kremtojnë festën tradicionale të Lepushës në Michigan

Shqiptarët e Michigan janë mbledhur sëbashku ditën e djeshme...

Shkencëtari shqiptar në SHBA, Niko Qafoku merr vlerësimin e lartë

Shkencëtari shqiptaro-amerikan, Niko Qafoku, ka marrë emërimin më të...

Historia / Katër breza shqiptarësh të suksesshëm në Massachusetts

Një vizitë në fermën “Kane”, Danvers Massachusetts, SHBA, nga...

Pse është vështirë të jesh migrant në Gjermani?

Gjermania përmendet me mirënjohjeje në arenën ndërkombëtare për pranimin...

Ambasada norvegjeze dhe IOM i dhurojnë Policisë pajisje mbrojtëse kundër Covid

Ditën e sotme në mjediset e Drejtorisë së Përgjithshme...

Të fundit

108 vjet shërbim i jashtëm, përpjekjet për ngritjen e misioneve diplomatike

4 dhjetori 1912 pas shpalljes së Pavarësisë është një tjetër moment i rëndësishëm për shtetin shqiptar pasi shënon krijimin e shërbimit diplomatik dhe Forcave...

Nisi sot Konferenca Mjekësore Ndërkombëtare Multidisiplinare

Ka nisur sot Konferenca mjekësore ndërkombëtare multi-disiplinare e cila do të vijoi për tri ditë, 4-5-6 dhjetor 2020. Kjo konferencë është një bashkëpunim i Shoqatës...

Gjermani / Reperja shqiptare, artistja më e klikuar në Youtube për vitin 2020

Reperja shqiptare Loredana Zefi ka korrur sukses në Gjermani me këngët e saj. Këtë vit ajo është shpallur artistja më e dëgjuar në "Spotify"...

Raporti i KQZ: Shqiptarët jashtë vendit do të votojnë me postë

Në zgjedhjet e 25 prillit shqiptarët që jetojnë jashtë vendit me të drejtë vote do të votojnë përmes postës, thuhet në një raport të...

Greqi/ Konsullata në Selanik njofton mbërritjen e dokumentave

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik njofton se kanë mbërritur Pasaportat dhe Kartat ID për të gjithë shtetasit që kanë aplikuar...