Florian Marku

E premte, 29 Shtator, 2023
E premte, 29 Shtator, 2023

ETIKETA

Florian Marku

Marku kundër një ish-kampioni bote? “Do ndalej e gjithë Shqipëria për të”

Sfida e qershorit e Florian Markut mund të jetë ndaj një ish-kampioni bote, në mënyrë që të afrohet më shumë me kampionin aktual Konor...

Florian Marku i pakënaqur me barazimin: A marrin vesh nga boksi këta?

Ka përfunduar barazim ndeshja mes shqiptarit Florian Marku dhe James Stewart, por boksieri shqiptar nuk ka qenë dakord me vlerësimin. Boksieri shqiptar arriti të ishte...

Florian Marku pjesë e shfaqjes më të madhe të boksit të këtij viti

Boksieri shqiptar Florian Marku do të ketë sfidën e radhës më 12 dhjetor. Ka qenë vetë boksieri që ka bërë të ditur lajmin se...

Britani e Madhe/ Florian Marku për “Mirror”: Shqiptarët, motivi im të eci para

Më 11 nëntor boksieri shqiptar Florian Marku mundi kundërshtarin e tij anglez, Muma Muemba në vetëm 1 minutë e 50 sekonda, duke vijuar me...

Londër/ Boksieri shqiptar Florian Marku në një ndeshje pa tifozë

Florian Marku është një nga boksierët me origjinë shqiptare më premtues në Britaninë e Madhe. The Sun i ka dedikuar një artikull sportistit në...

Britani / Boksieri shqiptar Florian Marku sfidon “shkatërruesin”

Boksieri Shqiptar Florian Marku nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka shpërthyer ndaj Konor Ben i cili është edhe djali i ish-kampionit të botës, Nigel...

Të fundit

Itali/ Edicioni i II i paradës së kostumeve dhe muzikës tradicionale shqiptare

Më 23 shtator, Qendra Kulturore Artistike Shqiptare “Margarita Xhepa" rreth orës 15:00', për të dytin vit radhazi të këtij aktiviteti të madh, hapi paradën...

Më 1 tetor hyn në fuqi marrëveshja e pensioneve me Zvicrën. Italia ende premtim!

Në datën 1 tetor hyn në fuqi Marrëveshja për Sigurimet Shoqërore mes Shqipërisë dhe Zvicrës.  Lajmin e bëri të ditur Kryeministri Edi Rama, teksa...

Përfaqësues të shoqatës “Bijtë e Shqipes” takohen me presidentin e Shqipërisë

Presidenti i Shqipërisë z.Bajram  Begaj gjatë ditëve që mori pjesë në Asamblenë e OKB në New York ftoi edhe përfaqësuesit e shoqatës shqiptare te...

Në kujtim të Petro Pogës, nënshkruesit të Pavarësisë së Shqipërisë

Muzeu Historik Kombëtar përkujtoi sot ndarjen nga jeta të patriotit e burrit të shtetit Petro Poga, një nga figurat e Rilindjes Kombëtare Shqiptare dhe...

Zvicër/ Kristian Kabashi fiton çmimin Swissalbs “Sipërmarrësi i vitit 2023”

Shoqata Shqiptaro-Zvicerane Swissalbs ka shpallur fituesin e çmimit të sipërmarrësit vitin 2023. Çmimi ju akordua Kristian Kabashit, themelues dhe anëtar bordi i startup-it FinTech...