Udhëtime

E mërkurë, 17 Prill, 2024
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Udhëtime

Një Butrint në Belsh, zbulohet qytetërimi antik

Zbulohet për herë të parë një qytetërim antik në...

Destinacione shqiptare / Përse duhet zgjedhur Lezha këtë vit

Ndër vite zona e Lezhës ka "joshur" vizitorë e...

Destinacione shqiptare / Lumi i Gashit, pasuria shqiptare në UNESCO

Një ndër vendet më të vecanta dhe më pak...

Blogu amerikan: Shqipëria, një nga destinacionet më të mrekullueshme në Evropë

"Shqipëria, ky vend pak më i madh se Maryland,...

Faqja e njohur holandeze: Shqipëria, vend spektakolar dhe mikpritje legjendare

Shqipëria përshkruhet së fundmi në një faqe e njohur...

Lumi i Shalës, mrekullia shqiptare gati për të pritur turistët pas pandemisë

Vendet në mbarë globin kanë mbyllur kufijtë, si masë...

Agjencia polake / Shqipëria një prej alternativave më të mira për turizëm

Ndërsa udhëtimet drejt disa prej destinacioneve më...

Thethi, fshati malor në zemër të Alpeve Shqiptare

Në bukuritë e rralla të vendit tonë, futet dhe...

“Syri i Kaltër”, një burim dhe një legjendë

Një nga perlat e natyrës shqiptare, tepër e lakmuar...

Një Butrint në Belsh, zbulohet qytetërimi antik

Zbulohet për herë të parë një qytetërim antik në...

Destinacione shqiptare / Përse duhet zgjedhur Lezha këtë vit

Ndër vite zona e Lezhës ka "joshur" vizitorë e...

Destinacione shqiptare / Lumi i Gashit, pasuria shqiptare në UNESCO

Një ndër vendet më të vecanta dhe më pak...

Blogu amerikan: Shqipëria, një nga destinacionet më të mrekullueshme në Evropë

"Shqipëria, ky vend pak më i madh se Maryland,...

Faqja e njohur holandeze: Shqipëria, vend spektakolar dhe mikpritje legjendare

Shqipëria përshkruhet së fundmi në një faqe e njohur...

Lumi i Shalës, mrekullia shqiptare gati për të pritur turistët pas pandemisë

Vendet në mbarë globin kanë mbyllur kufijtë, si masë...

Agjencia polake / Shqipëria një prej alternativave më të mira për turizëm

Ndërsa udhëtimet drejt disa prej destinacioneve më...

Thethi, fshati malor në zemër të Alpeve Shqiptare

Në bukuritë e rralla të vendit tonë, futet dhe...

“Syri i Kaltër”, një burim dhe një legjendë

Një nga perlat e natyrës shqiptare, tepër e lakmuar...

Të fundit

At Bellusci kujton në 100-vjetorin e lindjes profesorin e madh Jup Kastrati

Arbëreshi At Antonio Bellusci, kujton mikun e tij me rastin e 100- vjetorit të lindjes së tij me anë të një interviste. At Bellusci, sot...

Ramë Lahaj dhe Dëshira Ahmeti shkelqejnë në koncertin e ST. George Theater

Diaspora shqiptaro-amerikane nga zonat e trishtetëshit New York, New Jersey, Connecticut dhe më gjerë morën pjesë në koncertin gala që u shfaq në “St....

“Hënë e përgjakur” eklips në New York  

Eklipsi kaloi dhe pranë Shkollës sonë “Susan E. Wagner” high school dhe natyrisht kureshtjen e kisha të padurueshme. I vura syzet dhe unë pashë...

“Mama Klorin” një histori universale emigracioni

Pak ditë më parë në ambientet e Universitetit New York College, në Athinë, u zhvillua promovimi i projektit “Mama Klorin”, me ideatore artisten Doreida...

SHBA/ Më 19 maj në New York mbahet panairi i tretë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Për të tretin vit radhazi do të organizohet në New York panairi shqiptar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Kjo traditë festive nisi në vitin 2022 me rastin...